Motyw podroży 3 buławy / 8 kielichów / 6 mieczy
#26

Dla mnie osobiscie 6 mieczy nie zawsze lacxy sie z czyms negatywnym na przeszlosci, czy negatywnymi wspomnieniami. 6 mieczy, jako 6 laczy sie z jakims poszukiwaniem harmonii, osiagniecia stanu rownowagi, poprzez przemyslenie, a to czesto wymaga dystansu od sprawy, wyciszenia. 3 bulaw to juz inna energia, bo poprzez zywiol polaczona z dzialaniem, a jako 3 z rozwojem.

Moze najlepiej to wytlumaczyc na przykladzie:

3 kielichow - 6 mieczy - 10 kielichow
3 kielichow - 3 bulaw - 10 kielichow

W obu przypadkach wychodzimy z karty radosnej, cieszymy sie z zycia, nie myslimy o przyszlosci. Moze to byc zwiazek raczej wolny w swej naturze ale bardzo szczesliwy.
I teraz przechodzimy w kierunku powiedzmy ze zapuszczenia korzeni, czy stworzenia jakiejs jednostki rodzinnej.
6 mieczy pokazalaby mi nam raczej to przejscie ma zasadzie "nadeszla pora" albo "moze powinnismy to juz zmienic, za duzo tych imprez" - co owszem prawdopodobnie wiaze sie z tym, ze nam cos przestalo pasowac, ale nie odbiera radosci albo przyjemnych wspomnien, ktorew nas pozostana. Ale jest to wynikiem przemyslenia.
3 bulaw w tym przypadku jest przejsciem naturalnym, dynamicznym. Na zasadzie - sluchaj, moze zaluzmy rodzine! Spontanicznym. Energia 3 kijow laczy sie z rozwojowa 3 kielichow (przy tym ukladzie to w ogole bym widziala wpadke, lub nieprzemyslana, spontaniczna decyzje o dziecku, obie strony sie ciesza) dajac silnego kopa ku rozwojowi.

Innymi slowy, energia 6 mieczy jest oparta na przemysleniach, probie znalezienia harmonii ze spoleczesntwem, partnerem, rodzina, samym soba. Energia 3 kijow jest jakby zmiana wynikajaca naturalnie wskutek poprzednich dzialan, jakby rozwojem tej koncepcji zwiazanym z konkretnym dzialaniem.

Takie jest moje spojzenie oraz doswiadczenie Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości