Motyw podroży 3 buławy / 8 kielichów / 6 mieczy
#30

Myślę że najistotniejsza różnica jest w tym co poprzedza sytuację pokazaną w tych kartach.
Przed kartą 6 mieczy mamy na ogół do czynienia z jakimś bodźcem - może on wystąpić w różnej formie, ale zazwyczaj zależny jest od czynników zewnętrznych na które mamy niewielki wpływ, albo wręcz w ogóle go nie mamy. Dlatego też często działania pokazane w 6 mieczy są często szybsze niż te w 3 buław, czasami pokazują decyzje podjęte pod wpływem chwili, albo takie kiedy "miarka się przebrała" i trzeba coś z tym zrobić.
Natomiast przed kartą 3 buław na ogół my sami do czegoś się przygotowujemy lub planujemy, 3 buław jest też niejako bardziej logiczna, miarowa w swoich działaniach - tutaj jedna rzecz wypływa z drugiej, mamy czas by przygotować się do tego co nastąpi.

Myślę że jest to zbieżne z tym co pisała Madrugada... i wzorując się na niej podam też na przykładzie to o co mi chodzi Oczko ...
Piotrek i Adam wyjeżdżają do pracy za granicę.
Piotrkowi patronuje 3 buław. Niedawno skończył studia i już przed ich zakończeniem poszukiwał pracy za granicą chcąc zdobyć większe doświadczenie w swojej specjalizacji. Postarał się o płatny staż w jednej z dużych francuskich firm, a po jego zakończeniu zamierza wrócić do Polski i wykorzystać to czego się nauczył oraz zarobione pieniądze zakładając własną działalność.
Adamowi patronuje 6 mieczy. Skończył studia i przez pół roku poszukiwał pracy w swoim zawodzie, pracy w której odpowiadałyby mu zarobki i miałby dobre perspektywy na przyszłość. W Polsce nie znalazł takiej pracy, więc postanowił poszukać w Anglii, i tam rzeczywiście znalazł odpowiednią firmę. Ma jednak nadzieję że po 2 - 3 latach gdy zdobędzie większe doświadczenie, wróci do Polski i znajdzie tu dobrą pracę, ponieważ nie chciałby na dłużej zostawać za granicą.

A gdyby na przykład chodziło o sytuację: mężczyzna zrywa i odchodzi. Jeśli sytuację tę określałoby 6 mieczy, to powiedziałabym że miarka się przebrała - w związku działy się już wcześniej rzeczy które go męczyły lub mu nie odpowiadały, możliwa jest nawet wcześniejsza nieuczciwość partnerki. Jeśli zobaczyłabym natomiast przy nim 3 buław - jest jasne że nie chodzi o partnerkę, tylko o to że on ma już na oku inną kobietę. Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości