Motyw podroży 3 buławy / 8 kielichów / 6 mieczy
#37

nastek96 napisał(a):Mam pytanie. Jaka jest różnica między 3 buław, a 6 mieczy? Obie karty mówią, ze coś zostawiamy za sobą i wchodzimy w cos nowego. Nowy etap.

Zadałeś pytanie jaka jest różnica, przy czym od razu podałeś co je łączy, obie te karty.
Moim zdaniem nie wiele mają wspólnego obie te karty, po mimo tego, że są tymi tzw. kartami "Bram". I jedna i druga mają zupełnie inną energię, a co za tym idzie, będą mówić o czymś innym. Zupełnie inaczej jest jeśli porównamy same 3 lub same 6 w Tarocie, widać jakie są wspólne cechy, a jakie są różnice. Dla mnie 3 Buław, to walka człowieka z samym sobą, ruch i działanie jest umiejscowione w nim samym, nie na zewnątrz, ciągłe dbanie o to co już się ma i jako "brama" odkrywanie, że jest coś więcej, są kolejne możliwości, które trzeba sprawdzić, nawet idąc na żywioł, przecierając szlak innym. 3 tutaj jest społeczna i pozwala na kierowanie innymi, 3 Buław stanowi o tym, że pierwszy etap projektu z powodzeniem został osiągnięty, ale za razem pokazuje iż jednak nowe możliwości, które nie zostały ujawnione wcześniej, teraz są oczywiste, człowiek do tego dochodzi sam w sobie. Cel, który został pierwotnie zaplanowany, został osiągnięty, a wraz z tym przychodzi świadomość większego obrazu, jeden cel osiągnięty, to co inni mogą uważać za koniec, to tylko po to, aby dowiedzieć się, że jest to po prostu początek, ale nie ruchu na przód tylko początek do kolejnych planów, zamierzeń, wytyczania kolejnych celów. 3 Buław to tylko mobilizacja i w tym widzę podjęte działania, ruch ogranicza się w tym pojęciu. 3 Buław również oznacza, że postęp jest bardzo mocno zależny od łutu szczęścia, choć pozytywny początek został zrobiony, nie ma tutaj wszelkich powodów do optymizmu na przyszłość, choć inni widzą w tej karcie sam pozytyw. Ja tutaj raczej widzę, że zawsze jest wszystko zależne od osób trzecich, że ktoś jeszcze w tym ma swój udział, co może nawet "zawiesić" nasze działania.
Z kolei 6 Mieczy dla mnie, jest tą kartą ruchu, działania, podróży, a nawet czasami i ucieczki, bo jak sama 3 Buław jest wytrzymała, to 6 Mieczy dąży do ucieczki, osiągnięcia spokoju. Miecze generalnie odwołują się do naszych myśli, ale tutaj w 6 Mieczy, mamy również do czynienia z naszymi emocjami, jest ona kartą harmonii i opowiada o złagodzeniu lub zwalnianiu napięcia i niepokoju. 3 Buław pozwala nam na zastanowienie się, daje czas do przemyśleń, a 6 Mieczy mówi o podejmowaniu ważnych decyzji i wyborów, zwykle po pewnym czasie niezdecydowania, zawirowań i wstrząsów - każe decydować. Prędzej to ta karta będzie mówić o tym, że coś będzie pozytywnie załatwione, osiągniemy cel, zamierzone działanie, w szczególności jeśli z czymś się zmagamy od dłuższego czasu, nie mamy tej równowagi emocjonalnej. W 3 Buław wiem centralnie iż są osoby trzecie, a tutaj jest tylko szansa na poznanie nowych ludzi, nowe partnerstwo, relacje, przyjaźnie. Z kartą X Koło Fortuny, 6 Mieczy powie mi o pewnych zmianach w serze finansowej, co może mieć swoje przełożenie na emocje, uczucia, a 3 Buław przy tej karcie, powie mi, że w osiągnięciu zamierzonego celu (materialnego, uczuciowego), tylko pozytywne nastawienie przyniesie pozytywne rezultaty, co też ma swoje odniesienie do emocji i uczuć. Co ciekawe, zauważyłam, że 3 x tarotowe 6 w rozkładzie, pokazują mi ekscytujący, bardzo emocjonalny romans, wpływ liczby 3 na 6.
Mam nadzieję, że wyjaśniłam ci to, dlaczego dla mnie te katy nie mają wiele ze sobą wspólnego Kotek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości