Motyw podroży 3 buławy / 8 kielichów / 6 mieczy
#41

nastek96 napisał(a):tego ostatnoego przykładu nie rozumiem. 3 buław to miał być naturalny kolejny etap, wiec dlaczego oznaczał zdrade i odejście do innej kobiety?

Nastek, myślę że gdybyś załapał ducha obu tych kart - co opisałam na wstępie mojej odpowiedzi - to byś zrozumiał podany przykład. Oczko...

Tak, obie karty to w pewnym sensie karty pójścia naprzód - jednak różni je przyczyna dla której ten ruch naprzód się odbywa. W skrócie mówiąc: w 6 mieczy przyczyną ruchu są jakieś okoliczności które nam ciążyły (często niezależne od nas), tak więc ten ruch często bywa do pewnego stopnia wymuszony - można to nawet nazwać ucieczką do przodu. Oczko Ruch w 6 mieczy daje nam często uczucie uwolnienia się od czegoś (nowy początek, "światełko w tunelu"), ale rzadko kiedy pełnego zadowolenia. Tak jak 6 denarów jest oddechem po 5 denarów, tak 6 mieczy jest oddechem po 5 mieczach. Dlatego napisałam że jeśli odejście mężczyzny określa 6 mieczy, to prawdopodobnie już wcześniej w tym związku musiało się źle dziać i to jest przyczyna... prawdopodobnie mężczyzna nie robi tego z lekkim sercem i myśli o tym co zostawia za sobą.
3 buław jest kartą dużo radośniejszą, zapowiadającą coś nowego, ale jest to coś czego chcemy, co sami wybieramy i do czego dążymy - ruch jest tu konsekwencją naszych własnych oczekiwań, chęci i planów... Tak więc odnosząc to do naszego przykładu - mężczyzna pokazany w 3 buław odchodzi, bo podoba mu się inna kobieta i ma wobec niej jakieś plany.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości