Motyw podroży 3 buławy / 8 kielichów / 6 mieczy
#44

nastek96 napisał(a):Madrugado ja nie napisałem, że karta ma zawsze to samo znaczenie. Naturalnie karta ma miliony znaczeń. Jednak nie zgadzam sie, ze karta nie ma szablonowych znaczeń. Przcież każda karta ma ogólne znaczenie, które zmienia sie w zależności od kart sąsiadujących i zadanego pytania

Ok, byc moze mowimy o tym samym ale uzywajac innych pojec Uśmiech

Albo inaczej, ja bym nie okreslila znaczeniem szablonowym - szablon to powielanie pewnego rodzaju pojecia, co moze ciebie blokowac w zrozumieniu karty na jakims poziomie, tak jak to mialo miejsce tutaj. Chcesz przypisac szablon danej karcie, ok tak tez mozna, byc moze tak lepiej sie Tobie pracuje. Dla mnie ogolne znaczenie (a to faktycznie w jakims stopniu istnieje) jest powiazane bardziej z jezykiem karty, jej symbolem czy pewnego rodzaju "energia" ktora bedzie sie w inny sposob realizowala, w odniesieniu do sytuacji czy polozenia w rozkladzie oraz tego co nam podpowiada intuicja, niedawno rozmawialismy o tym zreszta na forum.

I tak jak tutaj, sie w pewnym sensie zamkneles na znaczenie ktore wynikalo z przykladu podanego przeze mnie, i nie do konca byles w stanie juz zrozumiec przyklad podany przez LeCaro, aczkolwiek obie rozumiemy te karty tak samo albo bardzo podobnie Uśmiech

Juz sam fakt, ze ja bym inaczej odczytala 10 kielichow, czy 4 kielichow udowadnia, ze "ogolne znaczenie" moze byc diametralnie rozne, gdyz ja nie mma zamiaru negowac tego ktore podales. A dlaczego?
Poniewaz podalismy je jako cos wyrzuconego z rozkladu i z zyciowej sytuacji o ktora nas sie ktos pyta i tym samym, kazde z nas podalo inne znaczenie pomimo iz oba sa prawidlowe i wynikaja z naszego doswiadczenia czy wiedzy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości