Porównaie 3 denarów i 8 denarów
#29

slawek_88 napisał(a):
ma_ewa01 napisał(a):no fakt, ale wiesz, o co mi chodzi. To trzeba by chyba Admina poprosić.
Po prostu 3 den- 8 den.
Dzięki za uwagę Kwiatek , też mi to trochę zgrzytnęło
MUśmiech

Tyle że jeśli zmienimy tytuł, to wtedy ćwiczenie przestanie mieć sens... bo porownywanie kart ma sens tylko w momencie kiedy mają one jakąs wspólną cechę, by znaleźć te niuanse... inaczej możemy porównywac każdą kartę z każdą bez tła a to już po prostu omawianie znaczeń... Nie wiem czy wiece o co mi chodzi Kwiatek Więc może lepiej zostawić twój 1 pomysł bo jest okOczko

...zgadza się, nie chodzi przecież o porównywanie energii dwóch dowolnych kart, bo to skończyłoby sie zwykłym omawianiem znaczeń, lecz kart, które mają jakąś wspólną płaszczyzną- dla 3 den i 8 monet to jest praca, dla 6 mieczy, 3 kijów i 8 kieli - motyw podróży, dla 9 monet i 9kieli motyw samotności.
Ale nie zawsze denary wypadają na pracę, wiec wtedy można się przyjrzeć, dlaczego nie wypadli Kochankowie czy coś z pucharów - stąd motyw pracy w związkach, miłości, seksie czy uczuciach. Zawężenie znaczenia denarów wyłącznie do kasy, pracy czy wartości znacznie uprościłoby sprawę, niestety, one lubią też wypadać na uczucia , związki, zdrowie...Dlatego warto analizować porównawczo karty w tych dziedzinach, pamiętając jednak o nośniku czyli motywie pracy...Dlatego wycofuję prośbę do adm i uważam, że tytuł jest słuszny i adekwatny do tego, co zawiera wątek.
Alatheo, moze warto byłoby założyć nowy podrozdział pt Nietypowe odpowiedzi kart i przeanalizować karty pod tym kątem np w pytaniu czy kocha - 3 den, albo czy dostane te pracę - 4 buławy, rada- Diabeł
Albo mozna by spróbować poszukać pozytywnych cech kart z natury swojej niezbyt przyjemnych jak np Wieży, 9 mieczy, 10 mieczy , Diabła itp.
MUśmiech

MUśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości