Storczyki
#2

Hej Kwiatek Kwiatek Kwiatek

Co do storczyków moich ukochanych kwiatuszków Oczko przeczytałam wszystko, przetestowałam wszystkie genialne porady.........
Stosowałam wszystkie odżywki jakie wymyślili: do kwiatów, do liści, do ziemi, przycinanie łodyg przy 2 kolanku Oczko) doniczki takie śmakie i NIC! Nabywałam w sklepie ogrodniczym bo może lepsze źródło....... piękny taki .............. u mnie 2 tygodnie pielęgnacji i kwiaty padały.
kupiłam mojej mamie na jakieś urodziny ze 2 lata temu i gałęzie musi podpierać bo tyle kwiatów, kwitnie chyba 100 razy w roku Bezradny

no to się pytam Zmęczony co mu daje za zioło, że tak rośnie Uśmiech no właśnie nic Ok
prawda jest taka, że nie ma co chuchać i dmuchać tylko dać mu rosnąć swoim życiem prędzej czy później się zaaklimatyzuje.

wystarczy dać im słońce - jakieś słoneczne miejsce ale nie przy szybie w upał bo się poparzy (jak każdy z resztą)
wilgoć - moje stoją na spodeczku z wodą ( nie przelewam ich w doniczce bo wtedy gniją pędy, wodę zostawiam w dzbanku na noc żeby odstała, dodaje kilka kropel odżywki do storczyków i raz w tygodniu wlewam do spodeczka wodę i niech sobie pije ile potrzebuje od korzeni, no i przy okazji woda ze spodeczka paruje a te kwiaty rosną w klimacie wilgotnym zatem 2w1.
dopóki nie uschnie łodyga to jej nie ma co obcinać bo na tych łodygach puszczają nowe zatem jeśli widzisz że jest żywa to zostaw ją w spokoju.
najlepiej rosną na stronie świata wschód lub południe.
i dać im święty spokój Buźki
jeśli Ci zwiędły kwiaty to się nie przejmuj specjalnie, zmienił klimat musi odchorować ale się podniesie.
był czas, że na parapecie miałam szpital dla storczyków bo chyba z 10 się uzbierało tak się zawzięłam, że będą w moim domu i koniec Zły

w końcu się udało, każdy jeden rośnie, nawet takie, które się kwalifikowały do wylotu oknem Oczko nie wolno się poddawać i przesadzić z pielęgnacją.


powodzenia Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości