Storczyki
#5

no żeby raz Oczko
Im najlepiej jest w tych badziewiastych plastikowych doniczkach niestety, jak je przesadzałam do pięknych donic z wysokiej klasy specjalistyczną ziemią storczykową naturalnie! to niemal wyzionęły ducha... chyba nie bez przyczyny hodowle opierają się właśnie na tym patencie z plastikami. Wiecie jak w przyrodzie rosną storczyki na dziko ? Jest sobie jakiś byle pieniek i do tego przyklejone kwitnące prawie gołe korzenie z kwiatami i cała filozofia Oczko
No więc jak tak lubią to co im będę na złość robić. Obeszłam ten bunt na pokładzie i teraz wstawiam np 3 te kubełki Oczko do donicy ładnej i też fajnie.
No i można manewrować kompozycjami bo one kwitną w różnych cyklach więc jak jeden z nich przestanie kwitnąć to go zastępuję tym co akurat ma kwiaty a tamten do sanatorium na parapet (mam taki dyskretny jeden co się doskonale nadaje na przechowalnie).
One chyba muszą mieć tam w korzeniach przepływ powietrza i wilgoci, jak będą miały za ciasno to zgniją bo woda lana z góry będzie trzymała w bryle ziemi i wtedy te wszystkie naloty się robią i żółte pędy.... a tak to sobie biorą tego tlenu ile chcą, wody się napiją dołem ile potrzebują, a i ważne też żeby liście nie były zakurzone, czasami warto postawić jakieś naczynie z wodą żeby sobie parowała w ich zasięgu np szklankę.
Ja tam żaden ekspert nie jestem ani tak zwanej ręki do kwiatów raczej nie mam, jak tak se myślę o tych moich kwiatach co je w życiu miałam to każdy jeden na początku mieszkania ze mną był na chwilowym zejściu a jak już się połapałam co mu szkodzi to wracał do życia i już potem było dobrze. Ze storczykami po długiej fazie eksperymentalnej też jakoś się dogadałam a już słyszałam, że może u mnie storczyki nie chcą rosnąć i takie tam zabobony jakieś. Chyba nie ma zasad, które będą się sprawdzały każdemu bo w każdym domu inny klimat ( u jednego sucho, u drugiego wilgoć, nieszczelne okna i takie tak historie Oczko strona świata inna a SŁONECZNIE!! musi być i WILGOTNO!! musi być. Trzeba dostroić się do nich a jak już złapiemy co im trzeba i im to damy to se rosną bo im pasuje. Najlepiej poobserwować co im dobrze robi i wyciągać wnioski: jak liść zdrowy, kolor żywy błyszczący i taki mięsisty, znaczy wszystko ok, jak zaczyna tak jak by celulit Oczko miał wyglądać - to za dużo wody znaczy ma. Podobno zasada jest rośnie liść, rośnie łodyga kwiatu Oczko jak same liście znaczy trzeba odżywki trochę do kwitnienia zapodać żeby go pobudzić. Z odżywką zawsze lepiej mniej niż za dużo!!! bo spalicie.

Takie te kwiaty trochę dzikie i niezależne trzeba zostawić je w spokoju Oczko zapomnij o takim na tydzień a nie będzie wiadomo kiedy łodyga wyrosłą, a gap się na niego to ani drgnie.

cierpliwości Buźki Buźki Buźki
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości