Magia uśmiechu
#4

Nic nie kosztuje, ale wiele daje.
Wzbogaca tych, którzy go otrzymują,
nie zubażając tych, którzy go dają.
Trwa tylko chwilę,
a pamięta się go czasem przez całe życie.
Nikt nie jest na tyle bogaty,
by mógł bez niego żyć.
Nikt nie jest tak biedny,
by nie móc sobie na niego pozwolić.
Przynosi szczęście do domu.
Decyduje o powodzeniu w interesach.
Jest hasłem dla Przyjaciół.
Jest odpoczynkiem zmęczonych,
światłem zniechęconych,
słońcem smutnych
i najlepszym, danym przez naturę - środkiem na kłopoty.
Jednak nie można go kupić, wyżebrać, pożyczyć, ani ukraść.
Ponieważ dla nikogo nie stanowi żadnej wartości,
dopóki się go nie podaruje.
I jeśli okaże się, że spotkasz kogoś smutnego,
to czy mogę Cię prosić, abyś podarował mu swój uśmiech?

Wartość uśmiechu jest nieoceniona. Uśmiech, śmiech jest doskonałym lekarstwem, który potrafi wyleczyć nawet z ciężkiej choroby, nie na darmo powstała dziedzina wiedzy zwana „śmiechoterapią”. Najlepsze działanie lecznicze ma prawdziwy szczery śmiech z głębi duszy, taki przy którym śmieją się jednocześnie oczy. To właśnie oczy są wyznacznikiem prawdziwości uśmiechu. Takiego uśmiechu nie można udawać, bo oczy od razu nas zdradzą, że uśmiech jest fałszywy.
Przypomnijcie sobie, czy nie złapaliście się kiedyś na fakcie, że idąc po ulicy uśmiechacie się sami do siebie, jak to mówią „jak głupi do sera”. To przyjemne myśli, przyjemne wspomnienia powodują, że ten uśmiech bezwiednie wypływa na twarz, powiedziałabym, że niekontrolowanie, nie można go powstrzymać. Myślmy więc pozytywnie, uśmiechajmy się w duszy, a uśmiech sam wypłynie nam na twarz również wtedy, gdy napotkamy wzrokiem na twarze innych ludzi.

Uśmiech jest najprawdziwszym, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy.
Jan Twardowski

Przeczytałam gdzieś słowa, że „dar pozbawiony uśmiechu jest jak kwiat pozbawiony zapachu”.
Uśmiech więc mówi o prawdziwości naszych intencji, szczerości uczuć, otwartości na drugiego człowieka.
Uśmiech to temat jak rzeka... świetnie, że znalazł się w naszej Kawiarence. Dzięki Ci Lila ... a Ciebie zapamiętałam z naszych spotkań z szerokim uśmiechem na twarzy... Buziak
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pCiqdR9sqoU[/youtube]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości