Na zdrówko
#1

Gośka napisał(a):No to życzę Wam zdrowia ! Na grypę najlepsza jest herbata z miodem, cytryną i dużą ilością imbiru.

Rani napisał(a):ja polecam skok z cebuli !!! pokroic cebule i zasypac duza iloscia cukru, pic po lyzce 3 razy dziennie na kaszel grypy itd. Dzis zrobilam taki sok z cebuli mojemu Misiowi i byl zdziwiony, nazwal mnie ziolowa wiedzma.
kupilismy tez herbatke ajurwedowska z cynamonem, pomarancza, Kardamon. Do tego miod i cytryne wcisnac i pic..

Albo korzen imbir cieniutko pokroic (pare plasterkow)zalac goraca woda,z cytrynai miodem, tez rozgrzewa.

Jedzcie tez Kiwi , ma mnostwo witaminy C

No i dla tych co sa miesozerni polecam goracy rosol z kury.

zycze duzo zdrowia!!!

rozi napisał(a):Polecam przepis na szybkie pozbycie się kaszlu - uciążliwego kaszlu !
Przepis dostałam od starego aptekarza, jest prosty, bardzo drastyczny i bardzo skuteczny.
Do szklanki wlewamy 50ml syropu PRAWOŚLAZOWEGO dodajemy 50ml spirytusu i intensywnie mieszamy aż do uzyskania jednolitej konsystencji, pijemy najlepiej duszkiem. NIE ZAPIJAMY !!!

Ostrzegam po wypiciu ma się lekką ''banię" i robi się ciepło, a ciepło to poty, więc szybciutko wskakujemy do łóżeczka, lub pod ciepły kocyk !
Kaszel przechodzi od ręki
Polecam gorąco.
ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!

miriam napisał(a):Przepisy wasze sa ekstra .Rozi ten Twoj szczególnie mi sie podoba
Imbir tez dobra,rzecz.Tak sie składa,ze jestem uczulona na leki (prawie wszystkie) ,wiec leczę sie metodami naturalnymi min homeopatycznie.(By dowiedzieć sie czegoś więcej na ten temat homeopatii ,bo ja lubie wiedzieć Przeszłam warsztaty u Piotra Pałagina,wiec jestem troche wyszkolona wiedźma i smiało mogę wam polecic te specyfiki. Jesli macie inne dolegliwości to moge podpowiedziec jakie leki (z wyboru)mozna zastosować
Na doleliwosci grypowe i przeziebienia polecam oscillococcinum,bole gardła homeogene 9.Przy ostrym zapaleniu gardla z nalotami Mercurius potecja 5 do 30 p.Nfluenzinum o potencji 200c podawane raz w tyodniu moze zapobiegać grypie.Jesli nie zdobędziecie takiej potencji leku ,mozna stosowac czesciej lek o potencji 30c.Aconite pierwsze obiawy grypy.Belladonna nagły rozwój objawow ,twarz rozpalona zaczerwieniona,wysoka goraczka ,łupiący bol głowy.
No i oczywiście przy przeziębieniach i objawach grypowych pijemy jak najwięcej ciepłych płynów.Ja polecam mleko z miodem czosnkiem i masłem.
Przeciw grypie - zapobiegawczo - rozmoczone 2 cebule w 0,5 1 wody, pić po szklance w dzien między posiłkami i przed snem ,czas kuracji 15 dni
Zapalenie oskrzeli i opłucnej - Pomocniczo pić 1-2 szklanki soku ze świeżej kapusty oraz kompresy z liści.
Rzepa-Oskrzela, katary angina - Odwar w wodzie lub mleku 10 dag na 1 litr.
Angina - Płukanie gardła woda po ugotowanej rzepie.
Szybkiego powrotu do zdrowia życzę!!!

Ekstra przepisy Uśmiech
Otworzyłam dla nich oddzielny wątek, bo potem ciężko będzie je odnaleźć, przekopując się przez wszystkie strony kafejki.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości