Podporządkowanie wróżbie
#6

Pozwolę sobie przedstawić moje spojrzenie na tę sprawę.

W 100% zgadzam się z Arturem w kwestii „samosprawdzającej się przepowiedni”. Oj, wiele osób wpadło w takie sidła nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Nasz mózg lubi czasem iść na skróty; nawet jeżeli uważamy się za osoby z wszech miar rozsądne i chodzące twardo po ziemi. Zadziałało to mniej więcej w ten sposób: dostałaś informację, że w najbliższym czasie wszystko będzie szło pod górę+ Twoje obawy i lęki przed ewentualną porażką i kłopotami+ analiza wszystkich możliwych scenariuszy (w tym tych najczarniejszych)= totalne zniechęcenie w myśl zasady: „a po co, skoro i tak nie wyjdzie?”
Moim zdaniem to zupełnie naturalne i całkowicie Cię rozumiem. Jednak daje to nam wszystkim do myślenia, jak wiele znaczą słowa, które padają pod naszym adresem; jak bardzo kodują się nam w podświadomości i… sprawiają, że idziemy na przysłowiowe skróty, grzęznąc niekiedy w bagniskach własnych obaw

"Tak więc jeśli otrzymuje wróżbę która mówi że przez cztery lata nie osiągnę za wiele mimo ciężkiej pracy to jak powinnam do tego podejść? I czy nie wydaje Wam się, ze takie stwierdzenie bardziej przypomina wyrocznię a nie wskazówkę?"

Jak podejść? Moim zdaniem na spokojnie i z uśmiechem. Wyrocznia pytyjska też często się myliła. Oczko
Jeżeli jesteś podatna na sugestie przekazywane przez karty i zbyt mocno uzależniasz swoje działania od ich rad, nabierz dystansu i zaufaj rozsądkowi, a nie kartom. Tarot to nie wyrocznia.
Natomiast jeśli koniecznie chcesz się na nich oprzeć, to nie ulegaj presji negatywnych sugestii. Przeanalizuj je na zimno i spójrz na to inaczej. Podejdź do tego na zasadzie: aha, 4 lata, to pewnie rozruch firmy, a karty tylko mnie ostrzegły, bym dobrze przyłożyła się do działania, zadbała o wszystkie formalności i szczegóły, bo w przeciwnym razie mogą się one ciągnąć przez dłuższy czas. Ja bym spojrzała na to wyłącznie, jak na ostrzeżenie przed rzucaniem się bez przygotowania na głęboką wodę na zasadzie: „co nagle to po diable” i uznała, że jeśli zadbam o sprawy jak należy, to wszystko ułoży się po mojej myśli- znacznie szybciej niż te kilka lat.
No, ale to wyłącznie moje spojrzenie na całą sprawę.
Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
zła wróżba, a strach przed jej konsekwencjami - przez wako - 12-06-2018, 16:42
Uzależnienie!!! - przez HelgaXXX - 11-02-2019, 10:39



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości