V Hierofant (Kapłan) - Tarot Crowley'a
#2

Spróbujmy zebrać razem myśli na temat karty Kapłana. Kiedy widzę tą kartę to sugeruje ona bycie otwartym na mądrość wszechświata. Dzień pod znakiem karty Kapłana będzie wypełniony możliwościami aby czegoś się nauczyć. Mam być uważny! Mam być otwarty na moce które mnie otaczają bo nauczę się czegoś bardzo ważnego, rewelacyjnego, inspirującego i interesującego. Może spotkam Nauczyciela a może spotkam ucznia.
W najwyższym duchowym kontekście Kapłan reprezentuje człowieka który zjednoczył w sobie wszystkie przeciwności i zdołał osiągnąć wysoki poziom rozwoju. Najczęściej tacy ludzie podejmują się roli nauczyciela w dziedzinie duchowości i okultyzmu. Naprawdę błogosławiony jest student który miał szczęście być zaadoptowanym przez prawdziwego Mistrza. Przeciwnościami przedstawionymi na tej karcie są wiedza i wiara. Każdy z nas w życiu najczęściej wybiera jedno a to wyklucza drugie. Oba pojęcia dzieli przepaść.
Wielu z nas pewnie zastanawiało się nie raz gdzie takiego znaleźć. Większość dochodzi do miejsca gdzie już nauczyli się tak wiele jak mogli na własną rękę. Dalszy postęp możliwy jest tylko o ile znajdzie się Mistrz. Nie jest to takie proste jak się wydaje. Jest wielu fachowców którzy mają wystarczająco dużo wiedzy aby bezpiecznie poprowadzić nowicjuszy przez burzę duchowego wzrostu. Jednak ważnym jest upewnienie się czy osoba której ufamy w sprawie swojego przyszłego rozwoju jest napewno tym za kogo się podaje. Kiedy dotrzesz do miejsca gdzie poczujesz głęboką potrzebę znalezienia Mistrza napewno masz już rozwinięte pewne zdolności. Ufaj swoim uczuciam w tej sprawie i nigdy nie wiąż się z kimś kto wzbudza jakiekolwiek wątpliwości. Jeśli rozglądasz się właśnie za nauczycielem to pamiętaj tych parę rad:
- Prawdziwy Mistrz nigdy nie robi tego zawodowo. On ufa że Wszechświat sprowadzi do niego uczniów przeznaczonych mu do nauki.
- Prawdziwy Mistrz podejmuje karmiczną odpowiedzialność za studenta którego przygarnął. Taki Mistrz powie ci to.
Poniżej dla porównania karta z talii LieberT:[ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości