Magia i zaklęcia świec
#5

Gośka napisał(a):Rytuały magiczne mogą być proste , jak i też skomplikowane. Jest to praca z energią, więc w niektórych przypadkach należy tę energię wzmocnić, poprzez działanie w odpowiednim czasie i przy użyciu odpowiednich przedmiotów (wpływ faz Księżyca, szczególne daty, określone dni tygodnia, odpowiednie kolory, kadzidła, olejki, etc.) . Poszczególne dni tygodnia i godziny są przyporządkowane Aniołom, "opiekującym " się różnymi aspektami życia, znane są też przyporządkowania do bóstw, energii żywiołów. Kolory mają różne znaczenie i moc energetyczną, tak samo kadzidła i olejki. Jeśli na "działanie magiczne" wybierzemy odpowiedni czas, kolor świecy, olejek, etc. mocniej skoncentrujemy się i dostosujemy do właściwych i potrzebnych nam energii, przez co nasze działanie będzie miało większą moc. Tak w skrócie Uśmiech
A są jakieś "naukowe" dowody? Bo mnie ciekawi np. działanie koloru świecy... czemu taki a nie inny daje taki efekt. :?
O ile Księżyc w pewnym stopniu mogłabym zrozumieć to kolor ni trochę Smutny przynajmniej na chwilę obecną.

Sama nie wiem jak tłumaczyć działanie świec etc. chyba najbliżej mnie jest moja teza, że to wszystko to narzędzie do naszej podświadomości i wyższego ja.
Zapalasz świecę, dodatkową energię... i wysyłasz odpowiedni myśli w odpowiednie miejsce albo do konkretnego człowieka. On podświadomie odbiera wiadomość i coś się dzieje. Tak jakby telepatia.
A kolor tłumaczę na razie tym, że to on działa na nasze samopoczucie jakby, na konkretne otworzenie się na pewne emocje, które pomagają lub nie wysyłać nam te wiadomości czy energie.
Tak więc jest jakoby pomocą, ale nie jest konieczny- moim zdaniem wystarczyłoby wziąć zwykłą świeczkę [o "bylejakim" kolorze] i np. obok niej postawić coś o danym kolorze, na co byśmy się patrzyli wypowiadając daną intencję.

Jak myślicie? Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Czarna swieca - przez andromeda - 30-05-2018, 22:48
RE: Czarna swieca - przez Joana - 31-05-2018, 09:24



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości