Pielęgnacja dłoni - czy mamy kosmetyczkę na forum?
#1

Czy jest na naszym forum kosmetyczka? mam ważne pytanie oczywiście

odkąd mieszkam w UK stan skóry moich dłoni bardzo się pogorszył ... no cóż toksyczna woda Bezradny
ale zauważyłam, że też skórki przy paznokciach ... Myśli zachowują się jak po Czarnobylu dosłownie Rotfl
zrobiły się twarde suche i wybujałe w swej zrogowaciałości ... normalnie rosną jakby im kto płacił Rotfl
co dziwne? to że na lewej ręce skórki przy paznokciach są suche i twarde i ok ... nie rzucają się jakby w oczy

ale u prawej dłoni to normalnie jak uprawa kalafiora ... rosną w zastraszającym tempie, są niebywale twarde ... no i po kilku dniach juz mam falbanki odstające wokól paznokci. owszem stosowałam domowe terapie typu co noc wazelina ( gruba ) na skórki i rękawiczki ... ale ileż można, założę się, że żadno z Was nie musi uprawiać takich sztuczek, żeby skórki wygladały normalnie

dodam, że przedtem w Polsce nie miałam żadnych problemów ze skórkami u paznokci ... miałam idealne dłonie .. nie wymagające żadnych zabiegów pielęgnacyjnych ... poprostu przedmiot zazdrości i westchnień ..
a teraz tragedia

owszem kremuję, podważam ... ale niestety u prawej dłoni muszę te skórki regularnie wycinać bo po kilku dniach już odstają mi suche, twarde okropne falbany

Pytanie: co robić? czy jest jakaś przyczyna, dla której jest aż taka różnica we wzroście skórek między prawą i lewą dłonią?

będę wdzięczna za jakieś specjalistyczne typy i wskazówki Kwiatek Kwiatek Kwiatek

dodam, że nie pracowałam fizycznie - w ciężkiej fizycznej robocie ... więc nie mogę zwalać tego na cięzką brudną robotę
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości