2 Buław - Anna K. Tarot - dyskusja
#7

Gośka napisał(a):Moim zdaniem tego typu talie, rozszerzają horyzonty tarocistów ponieważ ukazują wielość znaczeń, aspektów poszczególnych kart.


Uwazam podobnie jak Goska. Lubie rozne karty i rozne pomysly na przedstawienie znaczenia danej kart. Karta pokazana powyzej oddaje atmosfere niezdecydowania,albo raczej, podejmowania decyzji, czyli ogolnie przyjety, glowny aspekt tej karty. Oczywiscie kontekst moglby sie zmienic na mniej lub bardziej pozytywny w zaleznosci od kart, ktore staja obok. Intuicja oczywiscie, moze nam rowniez podsunac jakas nowa , nietypowa podpowiedz. Tak to juz bywa z kartami. Wiec , moim zdaniem , nie ma sie co najezac, tylko wziac takze te opcje pod uwage. Karta dla mnie jest bardzo ladna i wcale nie wydaje mi sie ponura. Niemalze cale ubranie wedrowca jest w kolorze blekitu z lekkim liliowym kolorem, nawet buty, co sprawia wrazenie spokoju.Tunika w kolorze indygo(3 oko,intuicja). On przycupnal na chwilke na rozstaju drog zeby wsluchac sie w swoja intuicje, czy droga, ktora wybral wczesniej(bo przeciez juz wyruszyl w jakas droge) jest sluszna, czy moze jednak zmienic kierunek...na wprost niebo jest troche ponure, czy przeczekac , czy zmienic kierunek.
Przejrzalam, w zwiazku z dyskusja(fajny pomysl Zagadko!) inne talie , ktore posiadam i na przyklad w talii Tarrocchi delle Stelle, mlody mezczyzna na karcie 2 bulaw jest przedstawiony zupelnie podobnie jak w kartach Waite'a, patrzy w strone zatoki, z wysokosci jakiejs skarpy, w prawej rece trzyma kule , ktora przedstawia znak yin & yang, slowo kluczowe na karcie "Indecisions"- "Niezdecydowanie". W innej talii, tej, ktorej uzywam najczesciej 2 zoledzi(bulaw) okreslona jest slowem AFANNO czyli ZMARTWIENIE
Autorka, z ktorej interpretacji korzystam bardzo czesto(moja sciagawka) Jane Lyle "Tarot Cards" przedstawia 2 bulaw w slowach kluczowych "Zrownowazone Przedsiewziecie i Sila", co zapowiadac ma zawiazanie nowej spolki, z ogromnym powodzeniem lub bardzo owocna przyjazn poprzez prace(m.inn.)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości