Apetyt na zioła
#5

Proste i szybkie przepisy z wykorzystaniem ziół.
Wszystkie osobiście wypróbowałam Uśmiech Szybko, prosto i smacznie.

Zupa z lubczyku
2 łyżki masła, 2 średnie cebule drobno posiekane, 4 łyżki drobno posiekanych liści lubczyku, 2 łyżki mąki( ja zawsze używam krupczatki) 2, 5 szklanki rosołu albo wywaru z warzyw, 1,5 szklanki mleka, sól i pieprz
W rondlu stopić masło i podsmażyć cebulkę do miękkości. Dodać lubczyk, podsypać mąką i smażyć przez minutę ciągle mieszając. Stopniowo wlewać rosół nie przestając mieszać, przykryć i gotować na małym ogniu 15 minut. Dodać mleko, sól i pieprz do smaku. Zupę podawać od razu, jeśli musi stać jakiś czas, to uważać przy jej podgrzewaniu, nie może się zagotować, bo się zważy.
Sałatka ziemniaczana z koperkiem i szczypiorkiem.
4- 5 średnich ziemniaków, łyżka posiekanej cebuli( ja dodaję mniej), łyżka posiekanej natki pietruszki, łyżka posiekanego szczypiorku( ja czasami daję sam szczypiorek) drobno posiekany kwitnący baldach koperku, 3 łyżki majonezu, łyżka kwaśnej śmietany, sól i pieprz.
Ziemniaki ugotować w mundurkach, uważając by się nie rozgotowały. Ostudzić, obrać, pokroić w talarki. Ziemniaki posypać cebulką, pietruszką, szczypiorkiem i koperkiem. Zmieszać majonez ze śmietaną, całość doprawić solą i pieprzem. Delikatnie wymieszać z ziemniakami. Sałatkę wstawić na kilka godzin do lodówki.
Kulki serowe
25 dag tłustego twarogu, słodka śmietana, szklanka drobno posiekanych ziół: szczypiorku, tymianku, szałwii, rozmarynu. Ser rozgnieść widelcem, w zależności od konsystencji można dodać nieco słodkiej śmietanki, formować kulki wielkości orzecha włoskiego i obtaczać w świeżych ziołach. Takie kulki świetnie smakują z grzankami.
Masło pietruszkowo- szczypiorkowe
2 łyżki posiekanej natki pietruszki, łyżka posiekanego szczypiorku, kostka masła wyjętego wcześniej z lodówki, sok z małej cytryny, sól i pieprz
Ucierać zioła z masłem dodając stopniowo sok z cytryny, sól i pieprz do smaku, mieszać tak długo aż masa będzie jednolita. Przed podaniem schłodzić. Można uformować masełko w dowolne kształty. Ja przechowuję w małych pojemniczkach. Takim masełkiem smaruję grzanki.
Przepisy zaczerpnięte z książki "Zioła" Lesley Bremness
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości