Związki Tarota z numerologią, astrologią... archetypy i symbole
#31

Mysle, ze jesli system skojazen wytworzony przez Autora sie dla niego sprawdza, tak jest to wciaz Tarot. Jesli dodatkowo okazuje sie, ze takie samo spojzenie jest wspolne dla innych osob, ktore widzac dany system ze zrozumieniem zaczynaja go stosowac, tak jest to wciaz Tarot. Jesli jest to system uzyskanu poprzez jego probe polaczenia sie do "zrodla" poprzez wlasna podswiadomosc, tak mysle, ze to wciaz jest tarot. Mysle, ze w momencie kiedy Crowley wypuscil swoj system, prawdopodobnie byl on na tyle rewolucyjny, ze wiele osob zastanawialo sie czy to wciaz jest tarot. Moze i podobnie w przypadku RW a jednak sa to systemy ktore w czasach obecnych stanowia podstawe pracy wiekszosci tarocistow. (Ciagle mowie o tych dwoch nie dlatego, ze nie uznaje innych, po prostu nimi sie posluguje wiekszosc)

Nadal twierdze, ze mozna medytowac nad znaczeniem 10 bulaw bez znajomosci numerologii. Zreszta nie kazdy tarocista na tym forum sie nia posluguje a jednak odczytuje karty w sposob skuteczny. Ja przynajmniej numerologia sie zainteresowalam sie 2 lata temu, a czytam karty z dobrym rezultatem od lat 10, i uwazam numerologie i astrologie jako systemy wzbogacajace moje rozumienie karty, ale nie sa konieczne do ich poznania. I tylko tyle staram sie przekazac Uśmiech

Moze wartoby sie bylo zapytac czarownicy jak pracuje z T Marsylskim, ale chyba juz od dawna jej nie ma Smutny

PS> o inny sposob nauki, od ktorego na zaczynalam, to zwyczajnie wyjmowanie karty dnia, i dalej wyczuwanie co mi sie tego dnia przydazylo Uśmiech Naprawde jest wiele systemow.

Przepraszam ze znow uzyje tego porownania, ale to troszke jak nauka jezyka. Jeden nauczy sie sluchajac ludzi dookola i powtarzajac (rozumienie intuicyjne) drugi bedzie chcial poznac strukture gramatyczna, bedzie siedzial nad ksiazkami. Ktos inny wymiesza te systemy. To troszke jak nauka tarota, jeden proboje tego doswiadczyc na sobie (medytacja, karty dnia itd) ktos inny bedzie potrzebowal najpierw poznac gramatyke, czy np. ulozyc nieregularnosci czasownikow w j. hiszpanskim w pewna regularnosci (tak w istocie jest, czasowniki regularne, poza 3 sa rowniez w jakis sposob regularne). Jeden system nie wyklucza drugiego ani nie sa one od siebie zalezne.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości