Związki Tarota z numerologią, astrologią... archetypy i symbole
#4

ramona napisał(a):
Cytat:Muszę przyznać ,ze nie rozumiem dlaczego jedynka Buław oznacza pole ,ziemie ,czy materiał,Jak myślicie ,czy tu chodzi o zamianę żywiołów ?Czy tu Buławy są żywiołem Ziemi ,a Denary Ognia .A może mi sie juz wszystko mota od tych wiadomości. Lol Lol Język
miriam poniewaz autor tekstu nawiązuje tu do obserwacji przyrody i poszczególnych cykli przyrody czyli: ponieważ
1-to ziarno więc gdzies to ziarno trzeba zasiać , a do tego jest potrzebne pole, ziemia i materiał , którym jest ziarno
czy buława kawałek kija wsadzonego w ziemię żeby wypuściło listki widoczna na karcie Asa buław.
tak to rozumię.

Wiem że autorzy nie sa zgodni co do żywiołow Małych Arkanów ,to co powyżej napisałas odnosi sie pewnie do takiego podziału ,ze buławy oznaczają żywioł ziemi .
Spotkałam sie z takim podziałem że :
Buławy Ziemia (Tworzenie ,przedsiewzięcia,interesy,rolnictwo,wykształcenie,działanie)
Kielichy Woda (Utrzymanie ,partnerstwo,miłość,nauki,lekcje,kreatywność)
Miecze Powietrze (Przemiana ,badania,kłotnia,wojna,analiza)
Monety Ogien (Rozwój,poznanie,bogactwo we wszystkich odmianach,pieniądze.)


Autor tego artukułu pewnie uważa ,tak jak ty już napisałas ,ze buława nie oznacza jak u mnie ,symbolu meskości ,energii, siłę ognia , tylko jest narzędziem do grzebania w ziemi w poszukiwaniu pokarmu.itd.tego wszystkiego co jest zwiazane z materią . (czyli ,zywiołu Ziemi)Lol Lol
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości