Etyka w tarocie

Rudadama napisał(a):A co sądzicie o wróżbitach używających kart do określenia czy zaginiona osoba żyje, albo też gdzie znajduje się jej ciało?

Jeśli czują że są w stanie na nie odpowiedzieć... Trudno ocenić. Jest na pewno pewna grupa tarocistów, którzy są w stanie zadać kartom takie pytanie. To sytuacja wyjątkowa, odnosi się przecież nie do osoby pytającej bezpośrednio. Do wróżbity przychodzi zrozpaczony członek rodziny osoby zaginionej. Ma prawo wiedzieć, sądzę,że karty są w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Ciężko mi wyobrazić sobie samego kładącego gdy obwieszcza ojcu, matce, mężowi że ta osoba wg kart nie żyje. Ogromny dramat.

Ja we wcześniejszym poście pisałam o innym rodzaju wróżb. Przychodzi klient i tarocista widzi jakie niebezpieczeństwo mu grozi. Ostrzegając jest w stanie zapobiec wielu wypadkom.
Niebezpieczna jest inna sytuacja. W tym przypadku występuje tabu. Pytający wie, że jest chory. Może lekarz powiedział mu,że niewiele życia przed nim.
Zadaje kartom konkretne pytanie- kiedy umrę ? Właśnie w takiej sytuacji żaden choć troszkę obeznany z tematem wróż
odmówi odpowiedzi na to pytanie.


Innym rodzajem wróżb w sprawie śmierci jest swoistego rodzaju zgadywanka.
Tutaj był nawet warsztat z pytaniem - kogo mam na myśli ?
Jednym z wielu pytań było czy ta osoba żyje. Chodziło o sławne osoby np Marilin Monroe.
Czytałam tą dyskusję, większość odpowiedzi była trafiona.
Osobiście nigdy nie byłam zmuszona zadać kartom tego pytania.. Kładę dopiero parę lat, więc może to jeszcze przede mną.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Etyka w tarocie - przez goya - 27-01-2011, 10:04
RE: Etyka w tarocie - przez Barbara - 07-05-2018, 21:00
Etyka w tarocie - przez Mikesz - 19-04-2017, 17:40



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości