Etyka w tarocie

Tak racja, karty same powiedzą co chcą ...
Etyką dla mnie jest przestrzeganie pewnych określonych zasad dla dobra mojego i osób które do mnie przychodzą. Nie interesuje mnie to czy ktoś ustala sobie własną etykę i ją przestrzega lub też i nie, jeśli nie to czysta hipokryzja moim zdaniem, a wówczas żaden dla mnie to autorytet z takiej osoby, lepiej jeśli taka osoba w ogóle nie ma określonych zasad i otwarcie się do tego przyzna, niż pozornie coś udawać.

Lekarze - bo ich tutaj też przytoczyłaś w swojej wypowiedzi są różni, nie mi jest to oceniać, ale ci z powołania, wierz mi, też mają opory w informowaniu w prost o rychłej śmierci swojego pacjenta.

Pozwól, ze ciebie zacytuję Pepo: " widzisz problem w tym ze jak ja ide do swojej wrozki to ja sie o nic nie pytam
i to odroznia prawdziwa tarocistke od pseudo!!!!" - Absolutnie z tym stwierdzeniem się nie zgodzę. To nie jest dla mnie żaden miernik czyiś umiejętności, jeśli w ogóle takowy istnieje w ezoteryce lub bynajmniej w pracy z kartami Tarota.
Ja sama cyganką z dworca nie jestem, aby komuś "gadać" co mi się podoba lub to co widzę w kartach, jeśli nie widzisz tej różnicy, kim tak naprawdę jest prawdziwy Tarocista, to widać że nigdy u takiego nie byłaś ... W żadnym stopniu nie chcę też ujmować umiejętności tej "wróżce", która tobie karty kładzie, ponieważ nie wiem w jaki sposób ona pracuje, ale ty sama swoimi wypowiedziami wcale jej dobrej reklamy nie robisz.

Pozwól, że jeszcze raz cię zacytuję: "dlaczego mamy nie mowic skoro nasze narzedzie pracy nam to pokazuje???
TO ZNACZY ZE NARZEDZIE JEST NIEEETYCZNE?" - Moje narzędzie pracy, jeśli by mi pokazało czyjąś śmierć, to bym wróżby odmówiła nic nie mówiąc o samej śmierci. Zrezygnować w udzielenia wróżby zawsze mogę bez podania przyczyn, a tych mogę mieć wiele, nie koniecznie musi się to dotyczyć samej śmierci - nie jestem aż tak pazerna na kasę, aby o tym koniecznie mówić, wolę oddać pieniążki.

Swoją drogą sama postawa życzeniowa, dla mnie jest już podstawą do odmówienia wróżby, moja praca i moje karty to nie jakiś do porównania towar ze sklepu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Etyka w tarocie - przez goya - 27-01-2011, 10:04
RE: Etyka w tarocie - przez Barbara - 07-05-2018, 21:00
Etyka w tarocie - przez Mikesz - 19-04-2017, 17:40



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości