Interpretacja teledysku Woodkid "Iron"
#4

Ja do dzisiaj nic nie wiedziałam o tym artyście....Teledysk, jak i piosenka bardzo mi się spodobały! Dancerone, świetne miałaś skojarzenia, oglądanie teledysku przez pryzmat tarota daje ciekawe rezultaty. Zresztą, od razu widać, że Woodkid miał ambicję stworzyć coś głębszego niż tylko rytmiczny kawałek ze śpiewającym wokalistą. Z tego co wyczytałam o nim na wikipedii, najpierw zajmował się robieniem teledysków, a od niedawna próbuje sił jako tekściarz i wokalista. Skoro reżyserował klip sam dla siebie, niewątpliwie starał się oddać jak najlepiej to, o co chodziło mu we własnej piosence...

Można doszukać się wielu symboli, chociaż w większości wcale nie są natrętne. I jak to bywa z symbolami - są wieloznanczne, można różnie interpretować - co bardzo mi się podoba Uśmiech Co do kart - początkowo myślałam, że będzie można dopatrzyć się ich w kolejności, ale tak nie jest Uśmiech Niektóre kadry są bardzo zbliżone do tarotowych obrazków (najsilniej, chyba nie tylko mnie, narzuca się 4 Mieczy), ale niektóre są szersze, można zobaczyć "kilka kart".

Zamieszczam również słowa piosenki (może ktoś lepiej czujący angielski przetłumaczy? Uśmiech ), w końcu też tutaj chodzi o wędrówkę, zagubienie, los (Głupiec?):

WOODKID - IRON

Deep in the ocean, dead and cast away,
where innocence is burned... in flames.
A million mile from home, I'm walking ahead.
I'm frozen to the bones, I am.

A soldier on my own, I don't know the way.
I'm riding up the heights... of shame.
I'm waiting for the call, the hand on the chest.
I'm ready for the fight... and fate.

The sound of iron shots is stuck in my head.
The thunder of the drums dictates
the rhythm of the falls, the number of deaths,
the rising of the horns... ahead.

From the dawn of time to the end of days,
I will have to run... away.
I want to feel the pain and the bitter taste...
of the blood on my lips... again.

This steady burst of snow is burning my hands.
I'm frozen to the bones, I am.
A million mile from home, I'm walking away.
I can't remind your eyes, your face.


Dancerone, bardzo chętnie porozmawiam na temat tego teledysku, więc śmiało, pisz jak co odbierasz Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości