Włosy
#5

W zwiazku z chorobą autoimmunologiczną moje wlosy bardzo sie przerzedziły. Używałam vichy neovadiol by im pomoc nawet kosztem 1000 zł za terapie - umiarkowanie dziala choc nie powiem ze nie dziala wcale. Jesli wlosy wypadaja polecam szampon dercos aminexil z vichy raczej ten bialo czerwony niz fioletowy na samo wypadanie. Co do włosów - jeśli się bardzo kołtunią znaczy to że ich łuski moga być bardzo pootwierane, włos jest rozdwojony nie na koncowkach a w srodku jego dlugosci - sciecie wlosow moze pomoc jesli rozdwojenie spowodowane jest np uzywaniem niewlasciwej gumki do wlosow - typu recepturka albo niewlasciwa pielegnacja lub zabiegami kosmetycznymi. Jesli problem tkwi w strukturze wlosa to musisz go dobrze suplementowac (najbardziej polecam Bio silice bo jest to dobrze skondensowany preparat a przeanalizowalam juz dziesiątki!) a dodatkowo polecam silnie wygładzające i obciązające wlosy preparaty kosmetyczne - problem tutaj jest jesli masz przetluszczajace sie wlosy - moze to kiepsko wygladac przy obciazajacych, nie lekkich produktach nawilzajacych. Polecam liinię MATRIX repair czerwoną - ładnie odzywia, wygładza. Jeśli suszysz suszarką włosy (wiadomo ze czasem trzeba) to warto zebys modelowala delikatnie wlosy w podmuchu umiarkowanie cieplego powietrza na szczotce (odrobine sprostujesz wlosy ale i ich nie donsizczysz do konca np jak przy prostownicy) warto też kupic sobie olejek arganowy - cudownie odżywia. nie polecam jednak olejku z firmy alfaparf to droga fryzjerska firma ktora jednak mocno mnie zawiodla jakoscia olejku, polecam cudnie pachnacy vanilią olejek z firmy inebrya. Warto go uzywac namokre wlosy a potem po wymodelowaniu przeciagnac ręką po suchych. Mysle ze mniej odbudowujaco a bardziej wygladzajaco podziala jedwab do wlosow. Musisz tez przyuwazyc czy przypadkiem w nocy nie placzesz sobie wlosow sama - np przez okreslone ruchy glowa, rękami - są to formy zachowan podczas snu - u nietkrocyh lekkie, inni potrafia sobie nawet wyrywac wlosy, jeszcze inni potrafia (i to niekoniecznie we snie) zjadac wlosy jako objaw nerwowy - po prostu je podgryzac - wiec jesli bys sama je sobie podplatywala w nocy to tez jest to mozliwe. Spróbuj też okreslonych fryzur - spinaj wlosy w proste koczki choc jesli masz dlugie moga obciazac glowe, moze warkocz dopierany - wyglada niewinnie, ale przeciez bardzo pieknie, wlosy sie nie splącza musisz tylko delikatnie rozwijać je po calym dniu i przeczesywac np szczotka elektryczną z Brauna z dodatkowa jonizacją (daje piekny polysk), bo jak za dlugo beda spięte - mogą się w danym miejscu łamać.

Ot tyle co wiem Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości