Włosy
#48

Kurcze, trochę mało dokładnie to opisałam. Teraz wracam by uściślić i nikt sobie krzywdy nie zrobił.

Po wymieszaniu żelatyny z wodą robi się papka, dobrze to kochana wymieszaj. Nakładać sie powinno na grubszą skórę, np. przy nosie, czy brodę tam gdzie się wągry robią. Nie można na cienką skórę typu policzki.
Po nałożeniu (uwaga bo żelatyna będzie jeszcze gorąca) należy odczekać jakieś 15 minut aż się żelatyna zeschnie. Najlepiej to sprawdzić dotykając co jakiś czas palcem, jak się nie klei to można ściągać.
No i dokładnie, pomalutku zdejmujesz tą zeschniętą maskę.
Ja kiedyś za długo czekałam, aż żelatyna zrobiła ię twarda jak kamień, przez to ściągałam to tak niefortunnie, że pękła mi krwinka na nosie Smutny Także uważaj proszę.
W razie czego lepiej zmyć wodą niż szarpać bo naprawdę to bardzo mocny specyfik.

Do tego dokładam podpowiedź, która bardzo pomaga przy pozbyciu się wągrów. Przed nałożeniem żelatyny najlepiej jest otworzyć wągry, a otwiera się wągry ciepłem. Więc albo "parówkę" najlepiej zrobić przed zabiegiem albo ja np. nasączam w bardzo ciepłej wodzie zwykłe waciki i kładę na nos. Tak sobie je trzymam przygotowując papkę. Samo ciepło bardzo ładnie otwiera pory, przez co wyczyścić taką ściągającą maseczką jest o wiele łatwiej. Buźki
Przepraszam, że nie napisałam tego wcześniej. Nie wiem dlaczego tak lakonicznie to opisałam.
Na necie jest mnóstwo informacji na ten temat, warto sobie poszperać, może coś ciekawego jeszcze doczytasz Muza
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości