3 Kielichów - DruidCraft
#7

Jak juz wspomniałam w swoim poście karta ta znacznie rożni sie od tych tradycyjnych. Na karcie widzimy trzech mężczyzn z pucharami w dłoni. Nie wiemy co świętują. Możemy sie tylko domyślać. Możliwe, że wrócili z jakieś wojenki i świętują szczęśliwy powrót do domu. Świadczyć o tym,może tarcza z mieczem widoczna na ścianie za nimi , a może to wieczór kawalerski i dlatego uniesienia i radości jak we wspomnianej karcie Waita nie widać. (żart) Rotfl To jednak nie jest dla mnie takie ważne. Uśmiech
Mozna przypuszczać, ze są to przyjaciele, którzy dobrze czuja sie w swoim towarzystwie. W oczy rzucają mi sie ich okrycia. Jeden z nich ma pelerynę koloru czerwonego to kolor silnych emocji, działania, pobudzający (czerwone podwiązki i lampy przy domach publicznych) Kolor życia, płodności szczęścia (panny młode w Chinach do ślubu zakładają czerwone sukienki, u nas na matury dziewczyny zakładają czerwone majtki ) Jest to, tez kolor agresji , może dlatego człowiek na karcie ma zakryta głowę kapturem? Drugiego okrycie jest niebieskie. Niebieski to emocje, nieskończoność, kolor Bogów, ducha. W chrześcijaństwie kolor Maryjny (wniebowstąpienie) pierwiastek duchowości. Zielony to symbol młodości, harmonii z naturą , kolor nadziei i wolność. Kolor szczęścia (zielona czterolistna koniczyna na szczęście). W średniowieczu to również kolor śmierci. Na stole nie ma dużo jadła. Widzę tam chleb i 3 jablka. Chleb jest przede wszystkim symbolem pożywienia, ale, "też ofiarą złożoną bóstwu, płodność, światło, mądrość, praca, gościnność, byt, zarobek, pożywienie. Uważany za pokarm niezwykły, nadprzyrodzony, szlachetny, czysty i święty, jedzony był podczas ślubowań i przysiąg. Do dzisiaj zwyczaj łamania się chlebem jest symbolem przyjaźni i gościnności."(Adriana) "Chleba naszego powszedniego daj nam panie" Jakże często wymawiamy te słowa w naszej modlitwie. Celtowie po śmierci płynęli łodzią na zachód do Wyspy Jabłek. Na niej rosła przepiękna jabłoń pokryta owocami , kwiatami. Owoce zjedzone z tego drzewa dawało życie i młodość. Jabłka w mitach celtyckich ratowały życie bohaterowi. Jablko jest symbolem płodności,(piersi kobiece) miłości, długowieczności i nieśmiertelności. Żeby nie było tak słodko to jabłko może byc rownież symbolem zła, (Królewna Śnieżka)grzechu, zdrady , zakazanym owocem (Adam i Ewa) Jakże bogata jest symbolika tej karty. Spokój, harmonia, jedność mimo różnic charakterów to jest to co dostrzegłam w tej karcie. Moc jest w jedności i gdy oni połączą swoje siły nic i nikt nie jest wstanie ich pokonać. Fajna pozytywna karta. Uśmiech
Nie widzialam ,ze pisaliście trochę sie powtarzam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości