Śmierć
#30

Zacznę może od tego, że moim celem nie jest propagowanie idei, tylko tolerancji dla różnych "ścieżek" ezoterycznych - ktoś postrzega poszczególne systemy jako odrębne, ktoś inny uważa, że są częścią jednego i każdy z nich pozwala zrozumieć pozostałe. Jeśli autor stworzył jakąś syntezę, to pewnie miał w tym swój cel i niekoniecznie było to zwiększenie sprzedaży. I to, przede wszystkim, staram się tutaj przekazać.
aqua&fire' napisał(a):I całe szczęście ,że się zastanawiają, by nie wpaść w przysłowiowe coś co może się zdarzyć każdemu.
Ale TO zupełnie inna bajka !. W obrębie jednych i tych samych symboli sticte ( bez ezomixu kulturowego i światopoglądowego ). Małych lenomandów - 36 kart pewnej paryskiej wróżki , do wtłoczenia tego w Tarota 78 kart, hipotetycznie innego autora z Paryża ( który się tarotem zajmował ) zwanego Tarotem Lenormand. Dwu rodzajów systemów kart, na dwie odrębne techniki owszem ( ale na bazie analogii jednych i tych samych symboli wyjściowych, należy to podkreślić ).
Karty Lenormand były przykładem czegoś, co posiada znaczenie. Równie dobrze mogą to być Runy, cyfry, heksagramy I Ching, etc. Nie miałam na myśli wtłaczania jednego systemu w drugi, tylko szukanie podobieństw znaczeniowych. Jeśli takie występują jeden system może uzupełniać drugi, jeśli ktoś przyjmuje taką koncepcję.
aqua&fire' napisał(a):Jeśli coś wiem, to mówię ,że wiem i się dzielę wiedzą. Jeśli czegoś nie wiem, to mówię ,że nie wiem. I nie wstydzę się tego. Mam też odwagę pytać, jeśli czegoś nie wiem.
To tyle ( nie łamiąc polityki poufności i offtopu w tym zakresie).
Tutaj nie bardzo rozumiem o co chodzi.
aqua&fire' napisał(a):Zaś przedmiotowe , wyjaśnienie używanych run klasycznych (24 ) przez ogół ludzi w stosunku do tych tu na tej karcie tarota H.H ( 78 ), wiele i wielu osobom z pewnością oczy otworzyło na to jak ?/czy ? i co ? dlaczego ? widzieć w stosunku do run armanicznych G.L. ( 18 -tu z naciskiem tu jednak na własny wybór i indywidualne poglądy ) myląc to często z runami armeńskimi ( to ewidentna wręcz kardynalna różnica).
Runy w talii Haindla są przyporządkowane tylko do WA (18 plus trzy z futharku klasycznego i jedna stworzona oddzielnie). Futhark armaniczny funkcjonuje także pod nazwą armeński, więc różnicy w znakach i znaczeniach nie ma.
aqua&fire' napisał(a):Wiem. Nie rozumiemy się ( w końcu rozmawiamy o talii nie o książce, którą ty tu podajesz ).A tak pocięty cytat może budzić niezrozumienie .
Bo :
JEJ słowa a nie karty !Do opisu w książce….. etc. na podstawie stworzonej talii H.Hainda.
Napisałaś:
aqua&fire' napisał(a):To jest symbol /znak runy Berkano, wraz z innymi jak widać ( czyli znaczenia tarotowej XIII ,litery hebrajskiej, znaku zodiaku i runy jako wash&.go ).
Nie odmawiając autorce wkładu w tworzenie różnych talii i jej pomysłowości , niech każdy osądzi sobie i wybiera jak/ i co chce.
I następnie o tym, że "wybrała runy świadomie", stąd moje przypuszczenie.
aqua&fire' napisał(a):gdy zobaczyłam na talii H.H runy G.L. ( o których nic nie wspomniałaś jakie ? na zasadzie runy to runy, ani słowa o tym w zachwycie przy talii a to ważny szczegół).
Moim celem nie było pisanie elaboratu. Napisałam jakie są to runy (armeńskie Oczko) , wystarczy wpisać nazwę w Google i wszystko wiadomo. Jeśli ktoś się interesuje, to sobie znajdzie, jeśli nie, nie będzie tracił czasu na czytanie (a ja na pisanie, zważywszy na późną porę).
Odnośnie G. von Lista, są osoby, które uważają jego wkład w ezoterykę za cenny. Nie musisz się z tym , oczywiście, zgadzać.
To samo dotyczy Thorsena, przy czym nie jest on jedyną osobą/autorem zajmującym się powiązaniami pomiędzy "drzewami".
aqua&fire' napisał(a):Jedną wydał, to jest to dowód czego ? bo nie wiem ?
Tego, że nie wydaje talii masowo, więc priorytetem nie jest nowy wyrób i sprzedaż.
aqua&fire' napisał(a):Domyślam się w jakich książkach i jakich autorów ( takiej ignorancji do czytelników przez tych autorów można wskazać więcej ).
Może podam autorów, aby nie było domysłów: I. Warneck "Świat Run", J. Kolesow & A. Thorsten "Magia i mantyka Run", M. Strzałkowski "Runy w życiu i terapii", S.K. Wdowiak "Runy i Tarot".
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości