Gabinet dietetyczny Bodymindspirit
#70

Jedzenie kompulsywne wchodzi pod zaburzenia odzywiania, a w takich sytuacjach stosuje sie psychoteriapię. ALe wracanie do złych nawyków, to nie musi być to o czym piszesz. Jedzenie kompulsywne wygląda najczęsciej tak, ze zjadasz wszystko na swojej drodze, w ogromnych ilościach, niektórzy specjalnie się na ten moment przygotowuja i zamykają w pokoju i objadają, często występują epizody bulimiczne. Z mojej obserwacji to kwestia stresów, nisikiego poczucia wartości, negatywnych myśli itd. Jeżeli to zwykłe lenistwo - ja mam teraz takie Oczko - to się po prostu zastanów, co ogólnie motywuje Cię na dłuższą metę. Bez ćwiczeń niestety sie nie chudnie, a nawet jak ograniczysz ilośc spożytych kalorii, to może waga poleci w dół, ale ciało nie nadąży - bedzie zmęczone, mało jędrne, mowi się też o czymś takim jak skinny fat, kiedy nie ćwiczysz, a chudniesz. Ja kilka lat temu zaczęlam codziennie biegać i tak przez dwa miesiace schudlam szybciej niz przy trzymaniu restrykcyjnej diety, pamiętaniu o picuu wody i niejedzenia na noc przez taki sam okres. Do tego trochę ćwiczylam.
Druga rzecz jest taka, ze musisz wytrwać kilka miesiecy a nie kilka tygodni na diecie i aktywnosci. Po pierwsze, mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa, więc czasem waga w ogóle się nie rusza. Po drugie ciało tak szybko nie reaguje, ale ten zastoj po jakimś czasie mija (zazwyczaj tego samego dnia, kiedy juz sobie odpuszczasz, a wszystko zauważasz, kilka dni później). Po trzecie, ale bardziej jako ciekawostkia, kiedyś usłyszałam, ze u kobiet to wszystko z opóźnionym zapłonem, widać, po kilku tygodniach, nawet miesiacach.
Moja rada jest taka, żeby się mierzyć a nie ważyć; na czczo rano wypijaj szklankę wody z sokiem z cytryny, bo rusza metabolizm i spala tkankę tłuszczową; pilnuj picia wody - 2 litry min., dzięki temu zejdzie Ci woda z organizmu. A najwazniesze to po prostu rób swoje, efekty będa najbardziej widoczne jak za kilka tygodni sobie przypomnisz 'o cholercia, mialam się zważyc'. Pomysl ile dobrego sobie robisz zdrowo się odżywiajac, a uprawianie sportu uwalania endorfiny, więc jesteś szczęsliwsza Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości