Runy odwracalne i nieodwracalne a odwrócone i nie odwrócone.
#6

Izyda, ja też jestem na początku swojej drogi z runami Uśmiech  Posługuję się runą Wyrd. Igor Warneck- autor książki "Świat Run", zaleca wyrzucić od razu pustą runę z kompletu i posługiwać się jedynie 24 znakami. Pusta runa jest wg niego niczym, więc się nią wcale nie zajmujemy. Ja kupiłam jako swoje pierwsze runy wyryte w kamieniu ( ametyście), jest tam runa pusta- Wyrd. Pomimo zaleceń Warnecka, by się nią nie posługiwać, bardzo przypadła mi do gustu. Alicja Chrzanowska w swojej książce "Misterium run" uwzględnia tą runę. Wyrd to los, przeznaczenie, fatum. Coś poza naszym zasięgiem, zależy jedynie od wyroków losu, woli Boga. Dla mnie wylosowanie tej runy jest informacją że odpowiedź nie zostanie mi udzielona, przesadzam, bądź pytam niewłaściwie. Ta runa nie ma zastosowania w skryptach runicznych, w magii. Jednak dla mnie jest  pewną wskazówką. W moich kartach runicznych tej runy zwyczajnie nie ma, więc problem niejako rozwiązuje się sam. Gdy sporządzę własne runy( planuję wypalić je na krążkach drewna) zastanowię się czy dołączyć do nich pustą tabliczkę.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości