Magia koloru
#4

Uwielbiam kolory, ich wzajemne relacje, jak i relacje z otoczeniem, mają dla mnie b. duże znaczenie. Też w róznych momentach życia zmieniała mi się paleta ulubionych kolorów. Od kilku lat otaczam się zieleniami i różnymi ciepłymi dodatkami do nich. W miesiącach wiosennych i letnich mam pociąg do soczystej zielenie, żółci, bieli, seledynów, a czym bliżej zimy - oliwkowe odcienie, ciemny brąz i oczywiście ciepłe, jesienne kolory, do czerwieni. Tak też zmieniam wystrój pokoi. Od zawszwe byłam wrażliwa na kolory wokół i razi mnie każdy ich dysonans. Może dlatego, że jestem malarką w "zawieszeniu" i zawsze lubiłam bawić się barwą i fakturą farby.
Czy zauważyliście, że również liczby i litery jawią się w jakichś konkretnych kolorach? Mam to od dziecka, kiedy pisałam je w tych, widzianych przez siebie, barwach. Np. 4 jest brązowe, G zielone, Z granatowe, O[litera] białe, ale 0 [zero] srebrne... itd.
No i kolory, jak najbardziej, wpływają na nastrój ale o tym to już każde dziecko wie Oczko. A kolor naszego ubrania może wpływać na naszą psychikę i nie tylko na nią.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości