Szeptuchy
#33

Jednorożec LeCaro napisał(a):A mnie zastanawia sprawa szacunku do wróżącego... Niektórzy są zdania, że ludzie nie szanują tego co dostaną za darmo.... i czasami przypatrując się ludziom niestety trudno mi się z tym nie zgodzić. Dostają coś za darmo? Na drugi raz wracają i chcą dwa razy tyle - też za darmo. Nie bez powodu powstało przysłowie o tym, że gdy dajemy komuś palec będzie chciał ręki - taka bywa ludzka natura. Niestety u wróżek problemem jest to, że tym czymś czego ludzie nie szanują jest wtedy czas wróżki i jej osoba (bo trudno mówić o szacunku do kogoś, jeżeli nie szanujemy jego czasu). W obliczu tego zastanawiam się jak ludzie traktują pomagające za darmo szeptuchy, czy szanują ich czas i w ogóle czy szanują szeptuchy jako osoby?


Kiedy zobaczyłam Wasze wpisy na temat braku szacunku do osób wróżących za darmo to pomyślałam, że od razu się wypowiem.. Oczko

Tak więc powiem Wam, że nie raz widzę tutaj wpisy w dziale Darmowe wróżby i jestem aż zszokowana jak niektórzy ludzie potrafią postępować..

Ktoś wpada tylko po wróżbę, zobaczy, że ktoś odpisał no i ' nara '..
Przecież ktoś poświęcił swój wolny czas, powróżył, zinterpretował, odpisał.. Dał coś od siebie, a niektórzy nawet nie potrafią podziękować, nie mówiąc już o zweryfikowaniu wróżby..

Nie wróżę na ogół ludziom bo jeszcze nie potrafię na tyle interpretować kart by się podjąć takiego wyzwania..
Jedynie nie raz wróżę sobie, czy tutaj w dziale Nasze Wróżby, czasem mojej koleżance albo mojemu partnerowi..
W ciągu dnia mam nie za wiele czasu bo tylko godzinę mam dla siebie, kiedy moja córeczka śpi.. I dużo czasu zajmuje mi powróżenie, interpretacja, opisanie komuś mojej wróżby.. Mogłoby się wydawać, że to chwila moment, a jednak.. Czasami to masa roboty !!
I wiem też, że kiedy ktoś wróży dla mnie to należy też dać coś od siebie... podziękować, zweryfikować i tak dalej.

Nie wiem skąd ludzie biorą takie maniery.. a raczej dlaczego mają ich brak. Czasami ręce opadają.
Przecież wiadomo, że w dzisiejszych czasach tego czasu dla siebie, dla rodziny (!) mamy mało, a co dopiero dla obcych osób. Tym bardziej powinno się szanować osoby, które służą nam pomocą.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości