Szeptuchy
#26

Jednorożec LeCaro napisał(a):A mnie zastanawia sprawa szacunku do wróżącego... Niektórzy są zdania, że ludzie nie szanują tego co dostaną za darmo.... i czasami przypatrując się ludziom niestety trudno mi się z tym nie zgodzić. Dostają coś za darmo? Na drugi raz wracają i chcą dwa razy tyle - też za darmo. Nie bez powodu powstało przysłowie o tym, że gdy dajemy komuś palec będzie chciał ręki - taka bywa ludzka natura. Niestety u wróżek problemem jest to, że tym czymś czego ludzie nie szanują jest wtedy czas wróżki i jej osoba (bo trudno mówić o szacunku do kogoś, jeżeli nie szanujemy jego czasu). W obliczu tego zastanawiam się jak ludzie traktują pomagające za darmo szeptuchy, czy szanują ich czas i w ogóle czy szanują szeptuchy jako osoby?

Zgadzam się w 100% z tym co napisałaś Oklaski Toż to piękne podsumowanie mentalności ludzkiej...chociaż zaznaczam od razu, że nie uważam ludzi za złych...
to tak samo jakbym była wściekła na psa, że przy każdej możliwej okazji wyłudza jedzenie i próbuje przy tym oszustw wszelakich Rotfl taka natura świata ...głupi bezgranicznie daje, mądry bierze ...nie wiem czy porównanie jest do końca trafne, ale wiem że sposobem na tego typu sytuacje jest zmiana postawy z "ratowania świata, wszystkich i wszystkiego" na "wysil się trochę i przekonaj mnie, że potrzebujesz mojej pomocy (że nie tracę swojego cennego czasu)..."
Po to są kąciki żeby ludzie zgłaszali się bezpośrednio tam...nie wiem jak Wy ale ja jeszcze nikogo nie przegoniłam (chyba że jawnie łamie regulamin)...a jak widzę kogoś kto ma 2 posty i wkleja prośbę na główną to wiem, że nie zadał sobie nawet minimum trudu żeby poprosić kogoś bezpośrednio Myśli jak więc ma docenić wróżbę...ja na swoją pierwszą wróżbę czekałam kilka dni...i pomimo tego ze było to 5 lat temu pamiętam każde słowo, bo było w tym coś magicznego...i tak to powinno wyglądać...moim zdaniem Kwiatek Kwiatek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości