Wątek zamknięty

Proste zaklęcie, żeby on wrócił, odezwał się.

Kwiateczek12 napisał(a):Zawsze jest obawa przed konsekwencjami. Jednak to tylko zaklecie a nie rytual. Wydaje mi sie ze swieca palila sie normalnie. Przechodziły po mnie zimne dreszcze Uśmiech dodalo mi to wiary
Mówisz, że to tylko zaklęcie ... hmm ... przypuszczam, że wynika to po prostu z braku informacji na ten temat...
Zauważyłam, że wiele razy tutaj, w tym temacie były osoby, które próbowały przemówić do rozsądku ... nie działa... A może sama definicja tego słowa coś pomoże, ponieważ widzę, że ewidentnie są mylone pewne pojęcia (nie chodzi głównie o ciebie)

ZAKLĘCIE - Czar , urok , wywołanie lub hex jest zbiorem słów, wypowiedziane lub niewypowiedziane, które zostały uznane przez jego użytkownika powołać jakiś magiczny efekt. Atesty historyczne istnieją na użytek jakiejś gamy zaklęć w wielu kulturach na całym świecie. Czary, zaklęcia mogą być stosowane do wzywania lub przywoływania duchów , demonów , boga lub inne nadprzyrodzone siły ( otwieramy bramę i nie wiemy co przez nią wejdzie ), lub w celu zmuszenia osobę, od podjęcia jakiegoś działania lub do pozostania na ścieżce jakiegoś działania ( zaklęcia wiążące ).

RYTUAŁ - powiem krótko, rytuałem może być pójście na mecz piłki nożnej, zjedzenie obiadu z rodziną w niedzielę, zakupy na święta, obchodzenie urodzin, uczestniczenie w mszy świętej ... Widzisz różnicę ... ?? Wiele czynności, które są wykonywane w celach rzekomo przeznaczenia, takich jak np, egzekucji przestępców, na naukowych sympozjach, wręczania nagród. Jest to działanie o charakterze czysto symbolicznym określonych w przepisach lub tradycji, a więc ... ?? Nadal uważasz, że to tylko zaklęcie ... ??
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości