Czy jestesmy sami w Kosmosie?
#11

Zabiore głos w rozmowie bo ciekawa tematyka, faktycznie nie ma jak zweryfikowac kart i mozna co najwyzej o nich porozmawiac.
1. Co na tak ?- Kochankowie(-)
2. Co na nie?- 4 Monet(-)
3. Wynik- Smierc
4. Dodatkowe info-Słonce(-)

Dla mnie dodatkowe inf sa bardzo wazne Słonce. Wiemy skądinąd, ze odległość od Słonca naszej palnety daje takie a nie inne warunki.
Im blizej tym energia słoneczna spala wszystko i nie ma sznas na zycie , to samo im dalej od Słonca. Jednym Słowem Słonce warunkuje "byc albo nie byc" .
Karta Smierci moze mowic o tym , ze te dogodne warunki sa tylko na ziemi ,inne formy zycia nie maja szans (smierc)
Pmyslmy drodne organizmy, jednoomórkowe, bakterie gina w tem powyzej 40` (dlatego goraczkujemy podczas takich chorób) temp ponizej tem jaka panuje na Ziemi uniemozliwia funkcjonowanie , moga to byc formy zamrozonone nieczynne ale w jakis sposb musiałaby sie tam znależć.
Co do karty Kochanków czytalam niedawno bardzo ciekawe spostrzezenie; zazwyczaj odczytujemy ta karte jako karte wyboru miedzy dwoma drogami
tak to wyglada na rysunku ---< rozwidelenie pojawia sie na koncu co zmusza nas do wyboru ale co ciekawe na karcie nie ma nic na temat, z którego kierunku idziemy moze byc wiec sytuacja odwrotna >--- że idac swoja droga (na rysunku górna lub dolna kreska ) w pewnym momencie spotykamy kogos na tym skrzyzowaniu dróg i z ta osoba idziemy juz jedna wspólna drogą .
Dlatego ta karta najczesciej mowi o zwiazkach , o wspolnej ścieżce powstałej z dwóch róznych . To wazna informacja gdyż warunkiem przetrwania jest rozmanazanie (na ziemi) inna temp , inne warunki -skałd gazu atmosfery ma wpływ na to jakie tam organizmy sa w stanie przezyc i czy sa w stanie sie rozmanazc co daje gwarancje przetrwania. Moze było tak ze inne formy zycia z uwagi na niedogodne warunki przenisoly sie na Ziemie i na drodze ewolucji mamy taki wachlarz organizmów, gatunków zarówno fauny i flory. Fauna i flora to bardzo wanza podstawa by gatunek lepiej rozwiniety mogł przezyc , jesli nie ma takich form na innych planetach nie ma podobnych człowiekowi organizmów.
4 monet - to karta najedzenia, nasycenia - mi osobiscie kojarzy sie z warunkami , jakąś formą zaspokajania potrzeb żywieniowych.
"Istoty doskonałe" czy istoty o wyzszej formie inteligencji czy wyzszym poziomie struktury i formy moga istaniec ... moze żywiąa sie energią (słoneczną) ale to tylko moje fantazje . Bardziej wierze w równoległa przestrzen , inny wymiar i nie ma to nic wsplnego z Układem Słonecznym ... jedni moga TO nazywac Rajem innni inaczej ale raczej nie ma to nic wspolnego z fizycznościa, ciałem i tym co namacalne w naszym pojeciu.
Sny tez miewamy ale nie sa one namacalne ale obrazy widzimy , nawet czujemy lęk , radość śniąć.
Karta Słonca mowi o odpowiednich warunkach stworzonych na Ziemi i moze tez o tym, ze potrzebny byłby drugi czy kolejny Układ Słoneczny oraz miejsce typu Ziemia odpowiednio oddalone od Słonca aby temperatura nie zniszczyła ale jednoczenie pozwalała sie rozwijac organizmom.
Myśli Głupek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości