Wampiryzm energetyczny

(02-05-2016, 07:46)LeCaro napisał(a):  Niestety, ale -  wampirowi energetycznemu nie można ustępować ani na włos! Nie można współczuć, nie można starać się zmienić, pomóc w innym spojrzeniu na życie itp. Taki człowiek naszą dobrą wolę odbiera po prostu jako naiwność, słabość - nigdy jako miłość czy bezinteresowną pomoc! A jeśli ustąpisz, starasz się być łagodnym, zrozumieć, pomóc... tylko atakuje ze zdwojoną siłą... stara się obrzydzić Ci życie byś cierpiał tak samo jak on.
Wiele osób nie rozumie (zwłaszcza kobiet!) - lub rozumie zbyt późno - że bycie dobrym, łagodnym wobec takiej osoby - to tylko ślepa uliczka która prowadzi donikąd, szkodzenie sobie samej, a często i swoim dzieciom (!).
Bo wampira energetycznego nie da się zmienić - nigdy i w żaden sposób! Można tylko się ratować... Wchodzenie w jakąkolwiek relację z taką osobą powoduje, że siłą rzeczy musimy się zniżyć do jej poziomu... i nieraz jest to poziom emocjonalnej piaskownicy, podstawówki, itp.
Jedynym skutecznym wyjściem wobec tych osób/przyjaciół/partnerów jest całkowite odcięcie się, wet za wet, cios za cios i zero współczucia... niestety... Choć nie jest to łatwe.  Smutny

LeCaro Uśmiech zgadzam się z Tobą całkowicie. Od takich ludzi należy zdecydowanie się odciąć, stanowczo powiedzieć nie i koniec.Nie ma współczucia, pomocy itp: To nas wpędza tylko w poczucie winy że to my jesteśmy tymi którzy robią żle a nie wampir energetyczny.Wyssie z nas calą radość życia, przy takiej osobie nigdy nie czujemy się dobrze.Nie możemy dać się manipulować , nikt nie ma prawa narzucać nam swoją wolę.Kiedyś dawno miałam przyjaciółkę ( wtedy nazywałam ją przyjaciółką) manipulowała mna jak chciała a ja nie potrafiłam sie odciąc..aż w koncu powiedzialam dość...Boże jaka wtedy poczułam się wolna , jaka ulga była.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości