Zły duch, demon?
#29

Mikesz napisał(a):W istnienie duchów, duchowych bytów czyli dusz osób zmarłych, które z różnych przyczyn nie przeszły na "tamtą stronę" i które w różnych powodów nadal tkwią między ludźmi - wierzę na 100 %, bo sam miałem z Nimi do czynienia ( nawet podczas wróżb z Kart Tarota ).
Sam jestem wielkim zwolenikiem, aby ludzi uświadamiać i tłumaczyć im na czym polega istnienie takich zjawisk czy sytuacji.
Jestem wielkim zwolenikiem spirytyzmu ( Allan Kardec ).

Jednak jakoś trudno mi uwierzyć w wręcz w fizyczne gwałty dokonywane przez demony, stąd mój żartobliwy ton poprzedniej wypowiedzi.
Ten temat np. obszernie porusza Wanda Prądnicka w swojej książce - " Opętani przez duchy".
Zainteresowanym polecam tą pozycje oraz koniecznie Allana Kardec - "Księga duchów".

Mikesz

Podałeś bardzo ciekawe tytuły dotyczące tematu. Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, także przy czasie będę wiedziała po jakie pozycje sięgnąć.
Masz całkowitą rację, ludzie niewiele wiedzą o takich zjawiskach. Szerzą się pewnego rodzaju zabobony. Choćby ten przysłowiowy "gwałt" w wykonaniu
istoty z innego wymiaru. Jeśli człowiek się boi, nie szuka racjonalnych wyjaśnień. Trzeba uświadamiać i edukować, tak jak napisałeś.
Wiele młodych osób ociera się o spirytyzm, nie mając najmniejszego pojęcia jakich zjawisk może doświadczyć.
Te książki z chęcią poczytam Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości