Zapachy:)
#1

Witajcie ciepłoUśmiech

Postanowiłam założyć wątek o zapachach, ponieważ nie widziałam takiego, a myślę, że to ciekawy i fajny temat Oczko
Ludzie kiedyś bardziej polegali na swoim nosie, ale podczas ewolucji ten zmysł został „zepchnięty” na dalszy plan. W dzisiejszych czasach ten zmysł jest niedoceniany, a szkoda! Dzięki niemu kobiety potrafią rozpoznać potencjalnego dobrego przyszłego ojca dla swoich dzieci,a mężczyźni dobrą partnerkę, można wyczuć także emocje drugiej osoby, ale zapachy mogą nas również motywować np. w sklepie zapach pysznego pieczywa będzie wpływał na większą chęć zakupów (psychologia sprzedaży już się tym zajęła^^).
Zapachy również mogą wpływać na nasz nastrój, psychikę, a także wspomnienia. Ja z moich doświadczeń miałam kilka przypadków kiedy jakiś zapach wpłynął na wspomnienia chwili czy jakichś czasów.
No i ostatnia kwestia, ja to jest u Was z perfumami? Lubicie je, używacie, a jeśli tak to jakich? Podobno to jakie lubimy perfumy jest w dużej mierze uwarunkowane od naszych wspomnień z dzieciństwa, osób jakie nas otaczały, chwil + od naszej osobowości. No, ale właśnie czy eteryczna blondynka jeśli użyje mocnych i ciężkich perfum będzie postrzegana za bardziej pewną siebie czy może będzie to widoczne "przebranie"? Jak myślicie?

Jeszcze jedna kwestia jest moim zdaniem ciekawa, a mianowicie aromaterapia, którą tak naprawdę każdy może we własnym zakresie stosować np. nakładając balsam do ciała albo paląc świeczki o określonym zapachu.

Jakie są Wasze spostrzeżenia na ten temat? zapraszam do dyskusji : Kwiatek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości