Seriale :)
#69

Miniaturzystka to trzyczęściowaczęściowa adaptacja BBC powieści Jessie Burton - "The Miniaturist" rozgrywająca się w XVII-wiecznym Amsterdamie. 
Nelly Oortman , przyjeżdża do Amsterdamu, aby rozpocząć nowe lepsze życie. Miesiąc wcześniej poślubiła zamożnego kupca, Johannesa Brandta i teraz przybywa, by wprowadzić się do męża. Lecz zamiast niego wita ją surowa i pozornie niemiła Marin, siostra Johannesa. Gdy nowo poślubiony mąż się w końcu pojawi, nie poświęci żonie zbyt wiele czasu. Podaruje jej niezwykły prezent - dokładną drewnianą replikę domu, którą umebluje dla niej tajemnicza miniaturzystka. Podziw dla jej zręczności  i kunsztu szybko zastąpi lęk, gdyż drobiazgi wyposażenia i figurki przedstawiające domowników nie tylko odsłaniają ich tajemnice, ale i przepowiadają  straszne wydarzenia, które wkrótce staną się ich udziałem. Czytałam książkę, więc gdy pojawił się serial chętnie skonfrontowałam literacki pierwowzór z adaptacją filmową. Serial o ciekawej fabule, która wiernie oddaje realia epoki. Wspaniałe zdjęcia, wciągająca fabuła i zaskakujące zakończenie. Polecam gorąco Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości