Cel karty - co to znaczy ?
#7

Beata, mam Hajo Banzhafa i ten dopiero mi wprowadza zamieszanie, ale dobrze, że go poruszyłaś, bo i tak chciałem o to zapytać Uśmiech Bo widzisz, on tam wypisuje, podając klucze do każdej karty tak:
- Archetyp
- Znaczenie ogólne
- Praca
-Relacje
- Świadomość
- Sfera ducha
- Cel
- Cień
- Odwrócona

Cień jak z reguły jest przyjęte - to znaczenie karty w pozycji odwróconej... Ale czytając Banzhafa, karta odwrócona to karta odwrócona, co zatem znaczy cień według niego ?.....

A wracając do celu karty to u niego Rydwan ma cel: "Uwolnienie księżniczki" i to już w ogóle dla mnie abstrakcja Uśmiech

Barbara40 no ja też mam taką nadzieję, że jeszcze będziesz się ode mnie uczyć JęzykJęzyk Ja Was wszystkich rozumiem, żeby kierować się intuicją... Jednak próbuje ogarnąć, co znaczy "cel", czyli co autor chciał przekazać i jak ten "cel" rozumieć"... Po co mi wiedzieć jaki jest cel karty, do czego mi to potrzebne, do czego to użyć itd... To tak samo jak samo pojęcie blaski i cienie... Tu jest sprawa prosta, blaski - znaczenia pozytywne danej karty w pozycji prostej, cienie - negatywne w pozycji odwróconej, choć Banzhaf robi mi tu w tym akurat zamieszanie znów...
Nie wiem do czego porównałbym Sprawiedliwość, bo przerobiłem na razie AW Uśmiech ale wierzę Ci na słowo Oczko

Ale przyjmijmy, jak napisała Beata, że cel karty = rada płynąca z karty, kwintesencja... Spróbuję rzeczywiście tak do tego podejść.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości