Pragnienia i ich realizacja
#4

Filifionka napisał(a):Już mieliśmy tu kiedyś temat o samospełniających się wróżbach i myśleniu życzeniowym...
Moje zdanie jest takie, że każdy człowiek ma w sobie wielką moc, jest ona jednak uśpiona. My, którzy staramy się przebudzić tą siłę (mówię o osobach mających do czynienia z ezoteryką i rozwojem osobistym i duchowym) w jakimś stopniu tą podświadomość używamy, staramy się nad nią zapanować, okiełznać. Stąd właśnie mogą zdarzać się przypadki realizacji pragnień po usilnym myśleniu o nich. Czy nie macie tak również wtedy, gdy mocno myślicie o jakiejś osobie, a ona nagle się do was odzywa? To taki sam przypadek Uśmiech

Też wydaje mi się, że tak naprawdę nie znamy jeszcze potęgi naszego umysłu i siły jaka drzemie w ukierunkowanym myśleniu. Nie wiem może czasem dzieje się to za sprawą autosugestii, chociaż to nie tłumaczy właśnie tego fenomenu, że kiedy dużo o kimś myślimy, to za jakiś czas spotykamy tę osobę albo niespodziewanie dzwoni. Nieraz również zdarzyło mi się czegoś bardzo pragnąć a za jakiś czas się to spełniało, chociaż było bardzo, bardzo mało prawdopodobne. Co ciekawe nigdy nie działało to u mnie w kwestiach sercowych - na każdym innym polu miałem tego typu przypadki, tylko nie tu. Nie wiem, jakaś bariera czy coś...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości