Domowe sposoby na ładną cerę
#2

Kwiatek Doskonała jest spirulina. Ja sama sobie robię kosmetyki, rzadko korzystam z gotowych kosmetyków. Składniki kupuję w hurtowni internetowej, która prowadzi sprzedaż detaliczną i ceny ma niższe niż w sklepach.
Spirulinę mieszam z jogurtem naturalnym lub mlekiem krowim lub kozim. Dodaję kilka kropli wit. E - ( można kupić w buteleczce w aptece - świetna jako krem przeciwzmarszczkowy na noc). Polecam też olejki z opuncji figowej (jest bardzo drogi w sklepach, ok.60-70 zł za 20 ml, ja kupuję za 24 zł), olejek khadi. Dodaję też koenzym Q10 z elastyną, kolagen. Generalnie do twarzy zamiast kremów używam olejków.
Polecam korund kosmetyczny do mikrodermabrazji.
Do kąpieli sama przygotowuję sobie sól. Mieszam gruboziarnistą jodowaną z ziołami jakie mi pasują - lawenda, płatki róży, bławatek, mięta, skórka z pomarańczy, mandarynki, cytryny (suszone). Ładnie to wygląda w fikuśnych naczyniach i przy okazji zdobi łazienkę. Można dosypać imbiru lub cynamonu. Do wody dodaję kilka kropli oliwki dla dzieci lub oliwy z oliwek. Sól oczyszcza energetycznie. Fakt, że później w wannie jest bałagan, ale myślę, że warto.
Jeśli chodzi o domowy wyrób kosmetyków, służę moją osobą i przepisami na różne wynalazki (oczywiście przetestowane na sobie). Pozdrawiam
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości