Domowe sposoby na ładną cerę
#10

A więc tak:
Do cery trądzikowej polecają
Hydrolat oczarowy z kory i liści Oczarowca Wirginijskiego. Pozyskuje się go poprzez destylację parą wodną . Ma silne działanie antybakteryjne i antyoksydacyjne ( leczenie trądziku ), wzmacnia naczyńka krwionośne . Polecany jest do pielęgnacji, cery dojrzałej, tłustej i trądzikowej. - 15,90- 100ml.
Glina Marokańska GHASSOUL ( ECOCERT-owana), znana jest też pod nazwą Rhassoul, produkt w 100% naturalny, pochodzi z Maroka, suszona na słońcu nie obrabiana chemicznie. Przeznaczona do cery tłustej, mieszanej, trądzikowej.Stosowana od stuleci w naturalnej medycynie przez ludy Północnej Afryki. Wydobywana w Północnym Atlasie ( w okolicach miejsca Fez). -8,20 - 100g
Czarne mydło nie zawiera konserwantów, barwników, ani aromatów, swój charakterystyczny zapach zawdzięcza tylko naturalnym składnikom. Ma właściwości bakteriobójcze i lecznicze, świetnie sprawdza się w pielęgnacji cery trądzikowej. Nawilża skórę , nadając jej gładkość i miękkość. Może być stosowane do mycia ciała, twarzy , skóry głowy. - 19,90 - 100g - używałam jest w porządku
Masło Kombo jest wytłaczane na zimno z orzechów drzewa Kombo. W kontakcie z ciepłą skóra rozpuszcza się i szybko wchłania. Nadaje się tak do cery tłustej jak i suchej gdyż po prostu reguluje „tłustość” skóry do odpowiedniego poziomu. Ma działanie antyseptyczne i antyoksydacyjne . Wtórnym skutkiem działania masła jest uelastycznienie i działanie przeciwzmarszkowe. 28, 50-150 ml
Olej z ogórecznika , pozyskiwany jest z nasion rośliny o tej samej nazwie (Borago officinalis), rosnącej naturalnie w basenie Morza Śródziemnego. Działa regenerująco i ODMŁADZAJĄCO, wygładza ZMARSZCZKI, pomaga w walce z TRĄDZIKIEM - 7,40 - 20 ml.
Ja nie używam kosmetyków do cery trądzikowej - natomiast tak jak wcześniej wspomniałam, przeszłam na kosmetykę naturalną i korzystam z kosmetyków tam kupowanych. Mogę powiedzieć tak, nie zawiodłam się i mają działanie takie jakie jest w opisie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości