Domowe sposoby na ładną cerę
#50

Z dermatologiem poczekałabym do jesieni. Lato to najgorszy czas na intensywne złuszczanie skóry.
Moje blizny potrądzikowe na szczęście usunęłam sama, były na tyle małe, że kosmetyki dały radę.

Podam tu moją pielęgnację dzięki, której pozbyłam się blizn i utrzymuję trądzik w ryzach.
Niestety, problem trądziku nie skończył się wraz z okresem dojrzewania Beczy

Oczyszczanie:
emulsja do mycia twarzy Alterra (z granatem), lub krem do mycia Liz Earle - oba kosmetyki używam ze szmateczką muślinową, mamy gwarancję, że zmyjemy dokładnie kosmetyk z twarzy, dodatkowo wykonujemy codzienny delikatny peeling.

dla amatorek szczotek do twarzy dobry jest żel Avene Clenance Hydra (ten w białej butelce), wersja niebieska nie jest tak łagodna

Pielęgnacja na noc:
krem Avene Triacneal- zawiera retinaldehyd , jest to podstawa naszej kuracji, jeśli nie mieliśmy wcześniej do czynienia z retinoidami najlepiej zacząć stosowanie co drugi dzień,kiedy skóra się z kremem polubi można stosować codziennie. Jeśli się UPEWNIMY, że nasza skóra dobrze znosi krem, można go stosować zaraz po umyciu twarzy na spryskaną wodą termalną skórę. Ten zabieg zwiększy wchłanianie retinoidu. Przy stosowaniu kremu może wystąpić wysyp pryszczy, miejscowe przesuszenia, lekkie podrażnienie i uwrażliwienie skóry. Jest to normalne i minie więc nie ma co się martwić ani zrażać, bo to oznacza, że skóra prawidłowo reaguje na zawarty w kremie retinaldehyd.
Jeśli nasza skóra się bardzo przesusza można nałożyć krem nawilżający 30min po aplikacji Triacnealu. Stosowałam Avene Hydrance Optimale Legre.

Pielęgnacja na dzień:
KREM Z FILTREM PRZECIWSŁONECZNYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przepraszam za wykrzykniki, ale to jest BARDZO ważne.
Używałam już filtrów 30+ i 50+ Avene, La Roche Posay i Vichy wszystkie dają radę, obecnie mam BB Vichy 50+
Kiedy nie wychodzę z domu stosuję krem Avene ClenanceExpert, mojej skórze za nawilżacz wystarczy.

Post wygląda na reklamę Avene...no cóż bardzo przekonałam się do tej firmy i moją twarz oddałam w jej ręce. Kotek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości