TPP i prawa autorskie
#8

Wybaczcie ale chyba jestem zmęczony po pracy bo nie rozumiem celu i sensu tematu.....

Fakty są takie:
1) Pani A.A Chrzanowska jest twórcą/twórczynią (jak kto woli) TPP.
2) Pani A.A Chrzanowska opublikowała kilka pozycji na temat TPP.

Z powyższego wynika, że skoro (Ona) jest autorką metody to może nauczać jak i pozwalać pewnym osobom uczyć swojej interpretacji TPP. Mam rację?

Skoro są też publikacje to każdy może się z nich nauczyć TPP. Jeśli ktoś czuje taką potrzebę może iść na kurs do uprawnionej osoby. W czym problem ???

Jednak należy pamiętać o tym, że skoro kupiłem książkę o TPP, to wiedza w niej zawarta należy do mnie i mogę ją wykorzystywać do wykonywania ludziom TPP.
O Ile dobrze pamiętam autorka sama piszę o tym aby szlifować wiedzę wykonując portrety. Zdobyta podczas takiej pracy wiedza jest chyba moją własnością ??? I nie ma problemu żebym podzielił się z kimś moimi spostrzeżeniami dokonanymi podczas mojej pracy???

I tu należy rozgraniczyć dzielenie się wiedzą (szczególnie w momencie gdy wpisuje się źródło swojej wiedzy np poprzez cytat) od nieuprawionego nauczania.

Więc jaki jest sens takiego tematu ? Oświećcie mnie bo nie pojąłem.... Chyba że wchodzi jeszcze jedna kwestia...... jak dla mnie to zabrzmiało to jakby ktoś tu (bo na DT jest post) nauczał TPP. Jeśli tak jest to sprawa jest do zgłoszenia do Administracji i Pani A.A. Chrzanowskiej....

Stoję w cieniu bo stąd lepiej widać.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości