Idea(lny) drobiazg / prezent
#13

Super te pomysły na mydełka - na pewno wypróbuję, zawsze jakieś mydełko do przetopienia w domu się znajdzie. Oczko

Aprepope, nie wiem jak by te mydełka żelowe z agarem wyszły. Myśli O kolor nie masz się co martwić, bo agar też jest przezroczysty po rozpuszczeniu (dostępny jest w formie białego proszku). Problem w tym, że agar daje nieco inną konsystencję niż żelatyna. Produkty na żelatynie są sprężyste, natomiast na agarze takie bardziej hmmm... trudno mi to określić, no takie jakby bardziej zbite, kruche, mniej elastyczne. To znaczy ja mówię o produktach spożywczych, jadalnych, bo mydełek to ja na agarze nie robiłam. Oczko Możesz poeksperymentować jak chcesz, agar jest dostępny chyba we wszystkich sklepach "ze zdrową żywnością" - sama jestem ciekawa co by z tego wyszło.
A co do składników do cynamonowego mydełka... Dla mnie zestaw cynamon, miód, cukier odpada - te składniki działają rozgrzewająco na skórę, więc do takiej cery jak moja (delikatnej, z pękającymi naczynkami) zupełnie się nie nadają. Smutny Myślę jednak, że da się to chyba zastąpić czymś innym, muszę pomyśleć... może mlekiem w proszku, pomidorami w proszku Myśli ... to by mogło wyjść ciekawie: patriotyczne czerwono-białe mydełko. Ok
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości