Tarot of Delphi
#12

Muszę się z wami czymś podzielić, moim odkryciem na temat jednej z kart tej talii ... Plotki  no nie mogę wytrzymać i już ...  Plotki  Rotfl
Tak naprawdę szczerze, z ręką na sercu, przyznajcie mi się, czy kiedykolwiek myślałyście o tej karcie w tych kategoriach ...? mi to teraz pasuje jak ulał.. do rzeczy...
Arkana Wielkie i karta I Mag ... na karcie w Tarot of Delphi, jest przedstawiony obraz namalowany przez Anthony F. Sandys'a pt. Medea z 1868r
Autorka twierdzi, że kobieta na obrazie wiodła życie dokładnie takie samo jak klasyczni greccy bohaterowie, podróżując w dalekie krainy, nastawieni na mityczne wyzwania, wygrywając i przegrywając królestwa, i kierowali własnymi losami. Tutaj, Medea jest w intymnej chwili magii. Ona widzi coś tam, a jej urokiem, przynosi to bliżej. To jest to, co ludzie, którzy kształtują świat potrzebują - uchwycić chwile możliwości. Śmiałość działać z silnym naciskiem na urzeczywistnianie marzeń. To jest wyczyn maga. I jak przystało na wizerunek tego typu osoby, obraz ten został przypisany do karty I Mag, ale muszę wam powiedzieć jeszcze coś najważniejszego, a mianowicie, kobieta ta w rzeczywistości nazywała się Keomi Graya, była kochanką wspomnianego już autora tego obrazu (mieli wspólne dzieci, ale ile? różnie o tym informują źródła). Keomi była pochodzenia romskiego, zamieszkiwała w taborze tereny Cambridge i Norfolk w Anglii (to tam gdzie teraz ja mieszkam, moje okolice, już kiedyś gdzieś o tym wspominałam, aż ciarki mi przeszły, to jest niesamowite prawda?  Hura ). Jako kochanka Sandys'a bywała/jakiś czas mieszkała w Londynie pozowała mu do wielu innych obrazów, zazwyczaj malował ją jako femme fatale pozowała również innym znanym malarzom min. Dante Gabriel Rossetti czy Fanny Cornforth, tutaj możecie sobie trochę poczytać http://preraphaelitesisterhood.com/keomi-gray/ W komentarzach, co jest niesamowite, wypowiadają się jej potomkowie ... Sumując powracam do pytania: Czy myśleliście o karcie I Mag, że przedstawia ona mężczyznę z pochodzenia romskiego - cygana? lub też oczywiście kobietę, czyż ich sposób bycia, kultura nie jest łudząco podobna do cech, które zawarte są w karcie I Mag?... Fajnie nie, ale jestem pod wrażeniem masakra  :music-rockout:  :happy-partydance:  :banana-dreads:  :romance-grouphug:
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości