Czym jest dla mnie Tarot...
#7

Bardzo ciekawy temat Arturze Oczko , sama jestem bardzo ciekawa czym on tak naprawdę jest ? ( być może nareszcie się dowiem ? ).

Sporo się słyszy ,że tarot to system np. :
magiczny ( że jest w nim zapisana jakaś magia życia od zarania dziejów ) ;
optyczny ( ktoś odczytuje same obrazki z różnych talii i różnych autorów do tego , co to mają swoje poglądy do tego i swój punkt widzenia w danej talii ) ;
energetyczny ( że ludzie się podłączają do jakiegoś źródła, przez czytając go ) ;
symboliczny ( że odczytuje się znaczenie różnej odwiecznej symboliki i archetypów , no i wiedzy wynikającej z tego ) ;
praktyczny ( że to wszystko razem daje chyba człowiekowi przez odczytywanie tego jakąś radę, wskazówkę stanowiąc niejako z automatu poradę dla lepszego funkcjonowania w życiu świadomym , bez korzystania z jakichś gabinetów terapeutycznych lub innych przedmiotowych o ile już z tarota korzystamy ).

Artur napisał(a):Co powiecie jeśli określę karty mianem furtki prowadzącej do własnego umysłu (jego świadomości i podświadomości)? Uśmiech

Ciekawe, ciekawe. Uśmiech Chyba ostatni punkt wymieniony + ta twoja wskazana furka prowadząca do własnego umysłu Oczko jest jak mi się wydaje, taką poradą jest dla człowieka, wynikającą z czynności odczytywania tarota i tym czym on jest / lub przynajmniej powinien być ( ?) z której chce lub nie skorzystać .

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości