Dwory - zależności
#17

Luks napisał(a):Apropo 5tek i 8mek. Dla mnie piątki są momentem destabilizacji, ryzyka i właśnie ruchu, a co za tym zmian. Ósemki natomiast są kartami przemian, a więc również niosą zmiany, ale na innym poziomie - piątki destabilizują pozwalając na pojawienie się w skostniałych strukturach czegoś nowego, a ósemki oczyszczają i idą bezpośrednio do przodu. Zgodzę się, że ósemki są od rozwoju i aktywności, bo dzięki temu właśnie te zmiany mogą zajść.

W moim odczuciu i praktyce 5-ki są to najbardziej nie komfortowe karty, ja wiem, że można im przypisać cechy pozytywne, ale najlepiej pasuje mi nazwa "Trudny Wysiłek" i dotyczy się to każdej z nich, jedynie konkretny dwór powie nam, o jaki wysiłek chodzi, fizyczny - 5 buław, psychiczny - 5 mieczy, emocjonalny - 5 kielichów i materialny - 5 denarów. 5 mieczy i 5 kielichów, mówią o własnym odczuciu skrzywdzenia i poczucie klęski (nie ja byłem, jestem winien, to cały świat jest przeciwko mnie), a 5 buław i 5 denarów, pokażą konieczny trudny wysiłek, ale wynikający już z konieczności zaistniałej sytuacji, nie ma już tu poczucia przegranej, klęski, tylko jest ważny aspekt, nadziei że ten nasz wysiłek się opłaca, np. wyjdziemy z dołka finansowego (5 denarów), bo następna karta jest kartą pomocy (6 denarów), wygrasz tę potyczkę z przeciwnikami (5 buław), bo następna kartą jest zwycięzca (6 buław). Oczywiście mowa jest tu ogólna, wszystko jest zależne od całego układu i sąsiadujących kart, ale taką zależność widzę w 5
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości