Dwory - zależności
#8

Luks napisał(a):Buławy i Puchary wskazują na świat kreacji i piękna; podczas gdy Miecze i Denary odnoszą się do spraw praktycznych, użytkowych.
Buławy i Denary wskazują na świat bardziej materialny, konkretne działanie. Puchary i Miecze to świat abstrakcji - emocji oraz myśli.
Buław i Miecze są szybkie i ekstrawertyczne. Puchary i Denary są spokojniejsze i introwertyczne.

Ta ostatnia zależność i podobieństwo pokazuje się bardzo często:
Dwójki: 2 buław i 2 mieczy próbują wybrać jedną rzecz z dwóch (jednej się udaje, drugiej nie).
Bardzo ciekawe spostrzeżenie, faktycznie obie próbują wybrać jedną rzecz, tylko dlaczego jednej się nie udaje, a drugiej tak? (głośno myślę). Dla mnie one obie dokonują wyboru, 2 buław w działaniu, podejmowaniu takiego, a nie innego działania, bez ograniczeń i sentymentów, w śród wielu opcji, z kolei 2 mieczy też się udaje dokonać wyboru, tyle tylko, że tu już jest pewne ograniczenie, ma wybór po między tym, a tym, musi liczyć się z tym, że dokonany wybór przyniesie utratę lub stratę innej równie ważnej rzeczy.
Luks napisał(a):2 pucharów i 2 denarów próbują mieć obie rzeczy.
Tak, tu się zgodzę, ale patrząc cały czas pod kątem pozytywnym tych kart, to mimo wszystko w 2 denarów widzę czasami również pewną przebiegłość lub staranność, wynikającą z konieczności osiągnięcia celu, po przez podejmowane decyzje i często albo same się na tę drogę dokonywania wyboru cisną np. zakładanie firmy, albo są zmuszone przez okoliczności w życiu, oczywiście chcąc pogodzić i mieć w posiadaniu dwie rzeczy, czyli jak to powiedziałeś "próbują mieć obie rzeczy" np. mieć i firmę i wspólnika lub mieć nadal wygodne życie przy niższych środkach finansowych.
Luks napisał(a):Królowie: buławowy i mieczowy są bardziej despotyczni, nastawieni na jednostkową władzę i kontrolę, w negatywie stosują przemoc, jeden fizyczną, drugi psychiczną. Król pucharów i król denarów natomiast są bardziej nastawieni na rozdawnictwo - jeden jak czuły tatuś daje ciepłe uczucia i opiekę emocjonalną, a drugi wspomaga finansowo (oczywiście w negatywie oboje też będą chcieli przejąć władzę poprzez molestowanie emocjonalne i szantaż finansowy odpowiednio).
Moje skojarzenia Króla Buław i Króla Mieczy są podobne, czyli są despotyczni, rządni władzy jak to określiłeś, jednak Król Buław przedstawia mi się często jako silny, dobrze zbudowany wódz plemienia indiańskiego, jest w nim jakby dzika natura i potrafi sobie zjednać wokół siebie poddanych, którzy życie za lub dla niego oddaliby, wierzą w to samo i rozumieją to, że on jako wódz jest im potrzebny, on sam wszelkie ofiary poniesione w wyniku swych rządów będzie przeżywał, choć nie będzie równocześnie tego wylewnie okazywał, ich poddaństwo nie jest niczym podszyte jak to ma już miejsce u Króla Mieczy. U niego z kolei widzę ludzi tylko tych co mają własny w tym interes, są przekupni, knujący spisek, on sam ma potrzebę ciągłej kontroli nad ludźmi, a i z zimną krwią poświęci swego najwierniejszego sługę, każdy jest cenny do czasu, aż nie wykorzysta go maksymalnie, przez to wydaje mi się, że Król Mieczy stoi "wyżej", mógłby z łatwością zdominować Króla Buław... oboje potrzebują odpowiednich ludzi w swoim otoczeniu.

Nic nie wspomniałeś o 3, więc może teraz ja coś od siebie napiszę...
3 buław i 3 mieczy, pokazują przymusową ucieczkę, konieczną zmianę, jedna 3 buław, ponieważ sama sobie uświadamia, że to co posiada, nie jest tym czego tak naprawdę pragnie i myśli o czymś innym, a 3 mieczy już została brutalnie uświadomiona w czym tkwiła...
3 kielichów i 3 denarów cechuje obfitość 3 kielichów daje nad wyraz dużą obfitość emocjonalną i uczuciową, można odczuć ją w nadmiarze (3 osoba w związku), a 3 denarów gwarantuje obfitość w działaniach materialnych, więcej pracy i finansów. Wszystkie 3 cechuje w mniejszej lub większej mierze pewna cecha przymusu w ich działaniach w zależności od plusów lub minusów danej 3.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości