Tarot a uczucia - co pokazują poszczególne karty?
#32

Joasiu,

Ja czasami odwracam czasami nie, moj talia "revelsals tarot" ma narysowane pozycje odwrocone i proste. Wiec tam naturalnym jest ich odwracanie. W drugiej talii z ktorej korzystam, bajkowej, nie widze sensu odwracania tez Uśmiech Ale to nie o tym dyskusja w tym temacie.

Nawet bez odwracania w wielu rozkladach partnerskich pojawia sie karta - "co dzieli" - czy w krzyzu celtyckim karta krzyzujaca karte glowna mowiaca o negtywnych wplywach. I tutaj pokazuja sie karty "cienie" ktore z reguly pokazalaby nam pozycja odwrocona karty.

Wiec jesli Sila sie pojawi na pozycji co dzieli, przy duzej ilosci akcji po obu stronch (Rycerz Mieczy; 5,7 bulaw; kielichy jako wplyw alk.) mysle, ze to moze oznaczac nawet i przemoc - cale szczescie w swojej praktyce sie jeszcze z tym nie spotkalam. Jesli pokazalyby sie karty pokazujace egocentryzm i skoncentowanie na sobie jednej stronie, moglaby ona pokazac niechec do niedopasowania sie, tak bym to widziala Uśmiech

Ciekawa bylam obserwacji z praktyki, poniewaz do tej pory mi sie nie pokazywala w praktyce ta karta czesto, a takie obserwacje z zycia sa bardzo istotne.

Innym AW ktory dla mnie osobiscie jest niejednoznaczny, jest karta XXI Swiat. Zwlaszcza w przypadku uzywania tylko pozycji prostej, najczesciej pokazywala mi rozejscie sie pary, a to niby spelnienie. Gwiazda bardzo czesto, przy odpowiednim towarzystwie, pokazywala mi nadejscie czegos nowego - czyli pojawienie sie 3 osoby.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości