Tarot a uczucia - co pokazują poszczególne karty?
#35

Dla mnie znaczenie karty Siły bardzo zależy od kart sąsiadujących, które mogą złagodzić lub spotęgować jej wymowę, niemniej jednak przyznam że nie lubię kiedy ta karta pojawia mi się w pytaniach dotyczących relacji. Gdybym miała ją określić jednym słowem, to w rozkładach na związek prawie zawsze wychodzi mi że Siła = problemy... takie czy inne. W zasadzie nie jest to dla mnie karta "docierania się", ale raczej podobnie jak Diabeł, karta która mówi "w tym związku tak jest i inaczej już pewnie nie będzie". Dla mnie jest to też karta braku jedności w związku, także braku równowagi. Jeżeli "role" Lwa i Panny widocznych na obrazku zostały już przydzielone, to mała jest szansa że się coś jeszcze zmieni. Oczywiście ta "przewaga" jednej ze stron może przybierać różne formy: jedna strona dba o związek a druga go zaniedbuje, jedna ze stron oczekuje ślubu a druga tylko romansu, jedna ze stron kocha a druga tego nie czuje, jedna ze stron stosuje szantaż emocjonalny, a nawet i przemoc fizyczną tak jak pisałyście.
No i wreszcie - Siła często oznacza po prostu wolny związek albo romans, skok w bok jednej ze stron.

Świat jest u mnie kartą, która - tak jak pisałyście - często mówi o związkach na odległość, o związkach z obcokrajowcami, o poznaniu kogoś na wyjeździe itp. Ale jeżeli ma określać charakter lub przyszłość związku który już istnieje... często nie wróży wspólnej przyszłości. W najlepszym wypadku pokazuje mi że partnerzy nie przywiązują znaczenia do wierności, w najgorszym - rozpad związku, każdy pójdzie swoja drogą. O ile Siła pokazuje mi brak równowagi w związku, to Świat pokazuje albo wypalenie się tej relacji, albo też układ istniejący na takiej zasadzie że każda ze stron ma swój własny świat, swoje życie, swoich znajomych (luźny związek) i obojgu to odpowiada. Właściwie mogłabym troszeczkę przyrównać tę kartę do 3 buław - patrzymy oboje przed siebie, ale nie na siebie. Więc albo jest to związek który od początku tak funkcjonuje (na zasadzie porozumienia obu stron), albo ten związek już się wypalił, partnerzy są znudzeni, rozglądają się za czymś nowym.
Świat jest natomiast bardzo pozytywną kartą jeżeli pytam o emocje, odczucia jednej osoby względem drugiej ("co on do mnie czuje, czy mnie kocha?") - wtedy mówi o skoncentrowaniu myśli, uczuć, planów tego człowieka na osobie pytającej... a może nawet dosłownie oznaczać że jest ona teraz dla tego człowieka po prostu "całym światem". Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości