Rytuał na dokonanie zmiany w sobie
#1

Bardzo ciekawy, ściągnięty ze strony <!-- m --><a class="postlink" href="http://zapiskiwiedzmy.pl/rytual-dokonania-zmiany-w-sobie">http://zapiskiwiedzmy.pl/rytual-dokonan ... ny-w-sobie</a><!-- m -->

Jeśli czegoś w sobie lub w swoim życiu nie lubisz i chcesz to zmienić, mam tu na myśli jakąś cechę charakteru, typu „lenistwo”, „brak konsekwencji w działaniu”, czy zaistniałą sytuację w życiu jak np. „nieporozumienia z partnerem”, „napięta sytuacja w pracy”, mam dla ciebie dobrą wiadomość. Możesz to zmienić wykonując prosty i skuteczny rytuał.

Do wykonania tego rytuału potrzebne będą: Dwie kartki białego papieru, coś do pisania i 2 białe lub 2 woskowe świece, szklana lub ceramiczna miseczka.

Rytuał podzielony jest na dwie części. Pierwszą wykonuje się zaraz po pełni księżyca, czyli wtedy gdy księżyc maleje, a drugą tuż po nowiu, gdy księżyc zaczyna rosnąć czyli „dużeje”.

Część pierwsza:
Zapal jedną świecę (pamiętaj, że świecy nie zapala się zapałkami) i napisz na kartce, co ci w tobie lub w twoim życiu przeszkadza (tylko jedną rzecz) np. „jestem leniwy”. Na tej samej kartce wypisz też jakie są konsekwencje twojego lenistwa, np.: Przez moje lenistwo mam bałagan w papierach, mam bałagan w domu, za mało zarabiam, itp., itd. Zapisaną kartkę podpal od świecy i spal w miseczce. Popiół „powierz wodzie” czyli wrzuć do sedesu i spuść wodę. Świeca ma się dopalić do końca, a ewentualne jej resztki zawiń w papier toaletowy i też wyrzuć do sedesu.
Teraz przez mniej więcej dwa tygodnie masz czas na mentalne pożegnanie się ze swoim lenistwem, na oswojenie się z myślą o swojej pracowitości.

Część druga:
Zapal świecę i napisz na kartce jaki jesteś zamiast bycia leniwym, np.: „jestem pracowity i doprowadzam rozpoczęte działania do końca”. Na tej samej kartce wypisz co osiągasz dzięki swojej pracowitości, np.: Dzięki temu, że jestem pracowity zrobiłem porządek w papierach, posprzątałem w domu, zarabiam więcej o …. (tu wstaw konkretną kwotę), itp., itd. Kiedy to napiszesz, pozwól świecy dopalić się do końca (resztki świecy zawiń w papier toaletowy i wyrzuć do sedesu). Kartkę z tym co napisałeś włóż do koperty i schowaj do następnego nowiu, a tuż przed nowiem spal razem z kopertą (popiół wrzuć do sedesu).

I to wszystko. Zmiana będzie następowała małymi krokami. Wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości i odpuścić sobie wszelkie oczekiwania.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości